logo

Gönüllü İtfaiyeciler Aranıyor

Yusufeli Belediyesi İtfaiye Memurluğu bünyesinde, “Gönüllü İtfaiyeciler Birliği” kuruluyor. İtfaiye Memurluğunda gönüllü itfaiyeci olarak çalışmak isteyen vatandaşların Yusufeli Belediyesi İtfaiye Memurluğuna şahsen başvurmaları gerekiyor.

İtfaiyecilik mesleğini kamuoyuna tanıtmak, yangın ve kurtarma konularında eğitilmiş gönüllüler oluşturmak, yangın ve afetlerle mücadelede halkın katkılarını sağlamak amacıyla kurulan Gönüllü İtfaiyeciler Birliği, yangın ve afet hallerinde görevli itfaiye personeline destek olacak ve Yusufeli Belediyesi İtfaiye Memurluğuna bağlı olarak görev yapacak. Yusufeli Belediyesi Meclis Kararı ile kurulan Gönüllü İtfaiyeciler Birliğinde “Gönüllü İtfaiyeci” olarak çalışmak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken yükümlülükler, İtfaiye Memurluğu Gönüllü İtfaiyecilik Yönergesinde düzenlendi ve yürürlüğe konuldu.

Gönüllü İtfaiyeciler Eğitim Alacak

Gönüllü itfaiyeciler, Yusufeli Belediyesi İtfaiye Memurluğunun hazırlayacağı ve uygulayacağı programa istinaden 1 ay süre içerisinde teorik ve pratik olmak üzere toplam 40 saat eğitim alacaklar. Eğitim gören kursiyerlere, çoktan seçmeli yazılı sınav yapılacak ve sınav sonucunda 60 puan ve üzeri not alanlar Gönüllü İtfaiyeci olmaya hak kazanacak. En az 2 yıl profesyonel itfaiyeci olarak çalıştığını belgeleyenler ve uzmanlık alanı doğrultusunda destek vermek isteyenler, ayrıca eğitim ve sınava tabi tutulmaksızın Gönüllü İtfaiyeciliğe kabul edilecek.

Gönüllü itfaiyeciler, müdahale başına, İtfaiye Biriminin raporu doğrultusunda ve Belediye Encümeninin belirleyeceği oranda ödüllendirilecek.

 

Share
412 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?