logo

“Gönül Elçileri” Yüzlerce Fidanı Toprakla Buluşturuyor

 

Gönül Elçileri, engelli vatandaşlarla birlikte yüzlerce fidanı toprakla buluşturacak.

Artvin Valisi Kemal Cirit’in eşi Seval Kaya Cirit, “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında engelli vatandaşlarla birlkte yüzlerce fidanı “21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı” kutlamaları çerçevesinde toprakla buluşturacak.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığı geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek üzere hayata geçirilen ve yurdun dört bir yanında çok sayıda insanın katkı sunduğu proje, Artvin’de de tüm hızıyla devam ediyor.

Proje çalışmaları kapsamında 23 Mart tarihinde engelli vatandaşlarla birlikte “Artvin Gönül Elçileri Hatıra Ormanı’nı” oluşturmak üzere harekete geçen Seval Kaya Cirit söz konusu etkiliğin organizasyonu konusunda kurum amirleriyle hazırlık toplantısı yaptı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen hazırlık toplantısına, Cirit’in yanısıra Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Orman Bölge Müdürlüğü Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail İnan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Oğuzhan Bayraktar ve projeyle ilgili kurumların yönetici ve çalışanları katıldı.

Toplantıda 23 Mart tarihinde yapılması planlanan fidan dikim faaliyetiyle ilgili Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu, sinevizyon eşliğinde bir sunum yaptı.

Öte yandan proje kapsamında yarın engelli vatandaşlar ve aileleri Seval Kaya Cirit’inde katılımıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür merkezinde sinema filmi izleyecekler.

AVBM

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?