logo

Gökorman’da Kaldırımlar Artık Yayaların Oluyor

Ortamahalle Gökorman mevkisinde ki Oto yıkama ile Gökorman virajı arasında yaya kaldırımlarına sert duba çakılarak kaldırımlara araçların park etmesi önlenmiş oldu.

Artvin’de en çok yaşanan problemlerin başında gelen yaya kaldırımlarına araç park etme sorunu yavaş yavaş çözülmeye başlandı. Bunun çarpıcı örneklerinden biri olan Orta Mahalle de Gökorman bölgesinde ki ana yol kenarında yaya kaldırımlarının araç parkı yüzünden yayalar yolda yürümek zorunda kaldığından yaralanmalara hatta ölümcül kazaların yaşanmasına neden oluyor.

Orta Mahalle Meclisi toplantısında mahalle sakinlerinin çözülmesini istediği en acil konularından biri olan Oto Yıkama ile Gökorman virajı arasında ki yaya kaldırımlarının sadece yayalara ait olmalarını dile getirmişlerdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, gerekli çalışmanın başlatılması talimatını vererek belirtilen güzergaha sert duba konulmasını söyledi.

Bunun üzerine Artvin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kaldırımlara araçların park yapamayacağı şekilde Sert Duba çalışmasını başlatarak özellikle çocukların, öğrencilerin ve yaşlıların yolda yürümesine gerek kalmadan kendilerine ait kaldırımları rahat kullanmalarını sağlamış oldu.

Böylece olası kazaların önüne bir nebzede olsa geçilmiş olacak.

Sert Duba çalışması 1,5 metre arayla yaklaşık 400 metrelik bir kısıma yapılacağı ve çalışmanın en kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

Etiketler: » »
Share
506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?
#

Gökorman’da Kaldırımlar Artık Yayaların Oluyor” için 1 yorum

  1. Mithat Tahtalı : diyor ki:

    Yanlış işin önüne geçmek elbette güzel bir şey ama açıktır ki kalıcı bir çözüm değildir.Mahallelere otoparklar yapılması şarttır.Bu işi YAP İŞLET DEVRET ile de Belediye yapabilir.Yani Boğaza parasız marmaray veya köprü yapılırda Artvine Otopar yapılamaz mı? İstanbulda dediğim yöntemle otoparklar yapılıyor.Buraya koyma demek işin kolayı da yer göstermek lazım.Götür şuraya koy demek gerekmez mi?