logo

Girişimcilik Eğitimleri Artvin Ayağı Sona Erdi

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın üstlenici kurum olarak sürdürdüğü Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin Artvin ayağı sona erdi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın üstlenici kurum olarak ABİGEM-Trabzon uzmanlarıyla gerçekleştirmekte olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, ATSO toplantı salonunda 08- 16 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM-Trabzon) Uzmanlarından Av. Gülşen SEZEN tarafından Etkili İletişim teknikleri, İşletme Kuruluşu, Girişimcilik, Muhasebe ve Bilânço Analizleri, Finans, İş planı gibi birçok konu başlıklarıyla, 24 katılımcıya verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 9 gün sürdü. İkinci eğitim ise 19 Haziran 2015’de Şavşat’ta başladı.

Eğitimin son günü kursiyerleri ziyaret eden ve girişimci adaylarıyla görüşen Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Oda hakkında kursiyerlere bilgi verdi. Girişimciliğin ülkelerin ekonomilerine katkıları hakkında değerlendirmelerini katılımcılara aktardı. TOBB olarak Girişimcilik eğitimlerini önemsediklerini ve uygulama programlarının içinde olmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Özel, gelişmiş bütün ülkelerin girişimcilerin emekleriyle bir yerlere geldiklerini söyledi.

Eğitime katılan Girişimci adayları, aldıkları “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası” ile kendi işlerini kurduktan sonra, hazırladıkları İş Planı’nı KOSGEB değerlendirme kuruluna sunabilecekler. Kabul gören iş projeleri, girişimcilik desteklerinden faydalanabilecek.

KOSGEB tarafından KOBİ’lere verilen destekler kapsamında uygulamada olan Girşimcilik Desteği ile yeni girişimciler ve girşimcilik eğitimi aldıktan sonra başka bir iş kolunda yeni bir işletme ile faaliyete başlayan faal iş sahipleri; 30 bin TL hibe ve 70 bin TL teminata dayalı 2 yıl ödemesiz sıfır faizli destekten faydalanabiliyorlar.

ATSO-BHİ

Etiketler: » » » » »
Share
616 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?