logo

reklam

Giresun’dan Artvin’e Yardım Eli Uzatıldı

Giresun Belediyesi Artvin’e İçme Suyu Gönderdi

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 24 Ağustos Pazartesi günü etkili olan yağışların Artvin ‘de sele dönüşmesi sonucu yaşanan felaketin yaraları sarılıyor.

 

Giresun’dan Artvin’e Yardım Eli Uzatıldı

Artvin’de yaşanan sel felaketi nedeniyle Giresun Belediyesi bölgeye 1 vidanjör, 5 motopomp ve 10 kişilik acil müdahale ekibi gönderdi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun talimatıyla Artvin’de yaşanan büyük sel felaketi sonrasında gece yola çıkan 1 Vidanjör, 5 motopomp ve 10 Kişilik acil müdahale ekibi sabah saatlerinde bölgeye ulaştı. Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü personellerinden oluşan acil müdahale ekibi, bölgede yürütülecek kurtarma ve tahliye işlerinde görev alacak.

Giresun Belediye Başkan Kerim Aksu, 8 kişinin yaşamını yitirdiği, bazı kişilerin kayıp olduğu sel felaketinden duyduğu üzüntüyü belirterek; ” Tüm imkânlarımızla Artvin’in yanındayız. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Artvin’e ve Artvinlilere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Hopa Ve Arhavi’ye 2 TIR Dolusu İçme Suyu Gönderdiler

8 kişinin yaşamını yitirdiği, 3 kişinin kayıp olduğu ve çok sayıda vatandaşın yaralandığı sel felaketi nedeniyle bölgeye 10 kişilik acil müdahale ekibi, vidanjör ve motopomp gönderen Giresun Belediyesi, yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle, bu sabah 2 TIR su gönderdi.
Bölgede görev yapan ekiplerden ve yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Kerim Aksu özellikle Hopa ve Arhavi ilçelerinde selin ciddi hasara yol açtığını, bu iki ilçede temiz içme suyu sıkıntısı yaşandığına dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı; “ Sel felaketini haber alır almaz, 24 Ağustos gecesi acil müdahale ekibimizi bölgeye gönderdik. Giresun Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Aldığımız bilgilere göre temiz içme suyu sıkıntısı olduğunu öğrendik. İlk etapta bu sabah Hopa ve Arhavi ilçelerine ulaştırılmak üzere 2 adet su dolu TIR yola çıkarıldı. Bu büyük bir afet. Giresun Belediyesi olarak Artvin Halkının yanındayız. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Artvinlilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.”

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?