logo

Genya Dağı’na Doğa Yürüyüşü Yapıldı

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Artvin Gençlik Merkezi tarafından organize edilen 15-21 Mayıs Gençlik haftası etkinlikleri kapsamında Artvinli 250 genç Genya Dağı’na doğa yürüyüşü yaptı.

Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanan 19 Mayıs’ın önemini anlayabilmek için Artvin gençlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi 250 kişilik kafileyi Kafkasöre, oradan da Mersivan-Genya’ya ve Oruçlu Köyü’ne götürdü. 2016 Gençlik haftası kapsamında gerçekleştirilen doğa yürüyüşü 7 ilçeden gelen gençlerimizle birlikte sabah saatlerinde Artvin Halitpaşa Kavşağı’nda toplanılıp konvoy halinde Atabari Kayak Merkezi’ne çıkıldı. Atabari Kayak Merkezi’nde öğrencilere kahvaltı ikramı edildi. Doğa yürüyüşüne katılan gençlerimiz Artvin mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan kuymağın tadına baktılar. Doğa yürüyüşünün ikinci ayağı olan Genya Dağı etkinliği dağa vardıktan sonra ilçeler arası halat çekme yarışı ve mendil kapmaca oyunları oynandı. Ardından ilçeler arası güreş müsabakaları gerçekleştirildi. En son olarak ilçe ve merkez öğrencileri ile koşu yarışı yapıldı. Eğlenceli anlar yaşanan oyunda, öğrenciler bitiş noktasında vararak oyunu sonlandırdı. Birincilere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Artvin Gençlik Merkezi olarak hediyeleri verildi.

Son olarak Geziye katılan Artvin’in güzide gençleri Doğa Yürüyüşü’ nün üçüncü ayağı olan eşsiz güzelliği olan Oruçlu köyünde mola verildi. Oruçlu Köyü Kooperatif Başkanı Hamdi Çetin gençlerimize Oruçlu Köyü ve Köy Camii hakkında bilgiler verdi. İkramlıklar dağıtıldıktan sonra Oruçlu köyü Camii ve Konak gezisi yapıldı. Tulum ve Gitar eşliğinde oyunlar oynandı ve ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi olarak Artvin Merkeze doğru yol alındı.

Etiketler: » » » »
Share
1143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?