logo

Gençlik Haftası Başladı

15 – 21 Mayıs Gençlik Haftası Valilik Önünde Yapılan Çelenk Sunma Töreni İle Başladı.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başladı. GHSİM İl Müdürü Bahattin Yetim, Gençlik Haftasının birçok faaliyetle kutlanacağını söyledi.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları için Artvin valilik önünde Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başladı. Törene Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe, Artvin Defterdarı Zeki Aydoğan, SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, şube müdürleri ve Gençlik hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü personeli katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Atatürk anıtına çelenk sundu.

İl Müdürü Bahattin Yetim yaptığı açıklamada, “19 Mayıs Milli Mücadelenin başlangıç tarihidir, Atatürk kurtuluş mücadelesinde gençlerin çok önemli bir rolü olduğu için Atatürk 19 Mayıs’ı Türk gençliğinin bayramı olarak ilan etmiştir. Son yıllarda 15-19 Mayıs tarihleri Gençlik Haftası ve Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları şeklinde yapılmaktır. Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlattığı 19 Mayıs’ın 96. Yıl dönümü 6 Mayıs’ta başladı 24 Mayıs’a kadar devam edecek” dedi.

Share
489 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?