logo

Gençler Doğa Yürüyüşünde

Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanan 19 Mayıs’ın önemini anlayabilmek için Artvin gençlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi 150 kişilik kafileyi Kafkasöre, oradan da Mersivan-Genya’ya çıkardı.

2015 Gençlik haftası kapsamında gerçekleştirilen doğa yürüyüşü sabah saatlerinde Artvin Gençlik Merkezinde toplanılıp Off-Road araçları eşliğinde konvoy halinde Kafkasör yaylasında bulunan arena alanına çıkıldı.

Arena alanında Oryantiring ( harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor ) oyunu oynandı. Belirli bölgelere şifreli kelimeler zarf içine yerleştirilerek öğrenciler yön bulmaya çalıştılar. Eğlenceli anlar yaşanan oyunda, öğrenciler bitiş noktasında vararak oyunu sonlandırdı.

Doğa yürüyüşünün ikinci ayağı olan etkinlik Mersivan Kayak Merkezin’de devam etti. Kayak Merkezinde öğrenciler fotoğraf çekildiler, Akordeon,gitar eşliğinde oyunlar oynadılar ve ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Kayak Merkezi ekibi öğrencilere ekmek arası ızgarada tavuk ve ayran ikram etti.

Geziye katılan Artvin’in güzide gençleri Doğa Yürüyüşü’ nün üçüncü ayağı olan Genya Dağı Trekking (Doğa Yürüyüşü) gerçekleştirmek üzere yola çıktı. Genya Dağına varıldıktan sonra İl Emniyet Müdürü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Artvin Gençlik Merkezi Müdürü, Şube Müdürleri, öğrenciler, antrenörler, gençlik liderleri eşliğinde Trekking, foto safari ve Off-Road araçlarıyla Off-Road gerçekleştirildi.

Öğrencilerle birlikte yaklaşık 200 kişiyi ağırlayan Genya Dağı, Atamızın bize armağanı olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemini vurgulamış oldular.

Doğa Yürüyüşüne; İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Gençlik Merkezi Müdürü Latif Yılmaztürk ve eşliğinde öğrenciler, antrenörler katılım sağladı. Etkinlik Doğa Yürüyüşü’ne katılan araç konvoyunun Artvin merkezde tur atmasıyla sona erdi.

Etiketler: » »
Share
926 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?