logo

Genç Yaşta Hayatın Birçok Zorluğuyla Tanıştı!

Artvin’in genç esnaflarından Star Düğün Salonu Eğlence Kompleksi işletme sahibi Tolga Aydemir’in mücadelesi birçok gence örnek olacak nitelikte.

 

Küçük yaşta babasını kaybeden ve hayatın birçok zorluklarıyla tanışan Aydemir’in ticari hayatı da pek kolay geçmedi. Babasız büyümenin zorluklarıyla erken yaşta yaşayan ve hep çalışmak zorunda kalan Tolga Aydemir, bu çalışma deneyimlerini kendi işletmesinde devam ettirmek istedi.

Yıllar önce yüzme havuzu olarak tasarlanan ve daha sonra ilin şartları gerekçesiyle düğün salonuna çevrilen mekanın birçok sahibi oldu. Son olarak Tolga Aydemir mekanı devir aldı. Borç harç, zar zor devraldığı tesiste yenilik yapmak isteyen Aydemir’in başına gelmedik kalmadı. İşletme tam bitmişken yangın çıktı. Yangınla üstesinden gelmişken Annesi hastalandı ve tek böbreğini gözünü bile kırpmadan annesine verdi.

“Artvin Halkına Yakışır Bir Mekan Amaçladı”

Bunları tek tek atlatan Aydemir,  hayalindeki tesisi kurmak için çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.  Mekanı devraldığı günden itibaren dizayn ve konsept adına yenilik yapma hedefinde olup Artvin halkına yakışır ferah huzurlu bir mekan olarak tasarlamayı hedefliyordu.

Havuz bölümünü kapatan Aydemir, buna çocuklar için kapalı park bölümü ekledi. Bununla yetinmeyerek düğün sırasında sıcak havalarda bunalan davetliler için büyük bir teras yaptı.

Tolga Aydemir,  birçok zorluklara rağmen ayakta durmayı başardı. Hiçbir zaman işletmesinden vazgeçmedi. En zor anlarında bile işletmesini biran bile satmayı yada devretmeyi düşünmedi. Aydemir’in gençlere birde tavsiyesi var; özellikle işletme kurmak isteyen gençlere mücadeleyi bırakmasın diyen Aydemir, “Hayatta hiçbir şey kolay elde edilmiyor. Vazgeçmeyin, deneyin çabalayın o başarı sizi bulacaktır” dedi.

2018 Yılı Kayıtları Başladı

Geçtiğimiz yıl Artvin Belediyesi Nikah Memurluğu Müdürlüğüne şuana kadar 177 çift evlenmek için başvuru yaparken bu sayı yıl sonuna kadar 190’ı bulması bekleniyor. Son yıllarda oldukça popüler olan Star Düğün Salonu Eğlence Kompleksi geçtiğimiz yıl düğün sezonunu sorunsuz bir şekilde tamamladı. 2018 düğün sezonuna ise hızlı bir giriş yaptı. Kayıtların şimdiden başladığını belirten işletme sahibi Aydemir, rezervasyon yapmak isteyenler işletmeye gelerek önümüzdeki sezon için kayıt yaptıra bileceklerini söyledi.

Share
3134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?