logo

Genç Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması için Ankara’da

 

Genç Memur-Sen Artvin İl Teşkilatı Ankara’da düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Memur-Sen Konfederasyonu gençlik teşkilatı Genç Memur-Sen istişare toplantısı Artvin ile birlikte 81 il temsilcilerinin katılımıyla Ankara Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıyı değerlendiren Genç Memur-Sen Artvin İl Başkanı Osman Delibaş, Genç Memur-Sen’in Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlediği programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştuklarını ve Artvin Genç Memur-Sen olarak programın çok verimli geçtiğini dile getirdi. Delibaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gençlik teşkilatı olarak gururumuzsunuz, ümidimizsiniz. Sizlerin bir farklılığı var. Sizleri, bu ülkede taşla, molotofla, maskeyle, ellerinde demir bilyelerle, yakmakla, yıkmakla değil fikirle, ilimle, irfanla, kültürle, saygıyla, sevgiyle mücadele verilebileceğini gösteren gerçekten örnek bir gençlik olarak görüyorum” sözlerinin kendilerini gururlandırdığı ve onurlandırdığını dile getirdi.

Memur-Sen eski Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise “Memur-Sen’inin en çılgın projesi Genç Memur-Sen’dir” dedi. Sonuna kadar gençliğin ve Genç Memur-Sen’in yanında olacaklarını belirten Gündoğdu, “Memur-Sen bizim üst kimliğimizdir. Gençliğe önem veriyoruz çünkü ileride bizlerin yerini onlar alacak, bu yüzden onlara isyanı değil, sivil itaatsizliği öğretmeliyiz. Onları bilinçli, duyarlı, farkında gençler olarak yetiştirmeliyiz. Gençliğe çağrım Çanakkale ruhuna sahip çıkmaları, Çanakkale Şehitlerine ve Bedrin Aslanlarına borcumuzu ödemeleridir. İstiklal Marşımızı Mehmet Akif Ersoy yazdı sizden istediğim istikbalin marşını yazmanız ve yaşamanızdır” ifadelerini kullandı.

Ayrıya Memur-Sen Genel Başkan Vekili Günay Kaya ve Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan’ın konuşmaları salondan büyük alkış aldı. Programda Türkçe, Kürtçe, Lazca ve Arapça söylenen Çanakkale Türküsü büyük beğeni topladı.

Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?