logo

Gelin ve Damat’tan Cerattepe Direnişine Destek

Evlilik kararı alan Burcu İlbeyi ve Serhat Polat Cerattepe bölgesindeki çıkartılmak istenen madencilik faaliyetlerine karşı tepkilerini göstermek için gelinlik ve damatlıklarıyla direnişçilere destek verdiler.

Artvin’ in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı çevrecilerin ve yöre sakinlerinin nöbet tutma eylemleri aralıksız sürüyor. Evlilik kararı alan Burcu İlbeyi (25) ve Serhat Polat (26) çifti yarınki mutlulukları için “madene hayır” diyor. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen gelin ve damadın dış mekan fotoğraf çekimlerine bir yenisi daha eklendi.

Artvin halkına 20 yıldır hizmet veren Stüdyo Şinasi ekibi ilginç bir düğün fotoğrafı organizasyonuna daha imza attılar.  Gelin ve Damadın isteği üzerine dış mekan fotoğraf çekimlerini Cerattepe’de yaptılar.

Artvinli fotoğraf sanatçısı Eyüp Akçay tarafından gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerinde renkli görüntüler yaşandı. Maden sahası değil doğal yaşamda çalışmak istediğini ifade eden fotoğraf sanatçısı Eyüp Akçay, gelin ve damadı bu davranışlarından dolayı kutladı.

Aşağı Maden (Hod) köyünden Burcu ve Serhat çifti düğün öncesi Cerattepe bölgesindeki çıkarak nöbet tutan direnişçilere destek verdiler. Gelinlik ve damatlıklarıyla bin 800 metre yüksekliğindeki Cerattepe bölgesine çıkan çift, Artvin’i yok edecek madene karşı olduklarını ifade ettiler.

Maden çalışmaları başladığı takdirde yaşam alanlarını yok olacağını ve doğanın tahrip edileceğini düşünen çift; “Cerattepe’ye giderek direnişçi arkadaşlarımızı mutluluğumuza dahil etmek istedik” dediler. Çift, “bu gün ki mutluluğumuz için nöbet tutan arkadaşlarımızı düğünümüze davet ediyoruz. Yarınki mutluluğumuz için ise madene hayır diyoruz” dediler.

Cerattepe girişine asılan “Cerattepe Geçilmez Artvin Halkı Yenilmez” yazılı pankartı altında fotoğraf çekilen gelin ve damat daha sonra direnişçilerle horon oynadılar.

 

Etiketler: » » »
Share
3545 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?