logo

Geleneksel Karakucak Güreşleri Sona Erdi

Ardanuç Gençlik Spor Müdürlüğü’nün tarafından organize edilen Geleneksel Karakucak Güreşleri çeşitli etkinliklerle Ardanuç Atatürk Stadında yapıldı.

Avrupa ve dünya Şampiyonalarında derecesi olan güreşçilerin de yer aldığı Geleneksel Karakucak Güreşleri’ne Ardanuç, Şavşat, Yusufeli, Artvin merkez, Erzurum, Gürcistan ve İran’dan da 150 güreşçi katıldı.

11 kategori de yapılan Geleneksek Karakucak Güreşleri’nde dereceye giren güreşçilere ödülleri verildi.

35 kilogram Birinci olan Cihat Yılmaz’ın ödülünü eski Ardanuç kaymakamı Recep Höl,

38 kilogram Birinci olan Yasin Çakan’ın ödülünü Selahattin Karaman, 42 kilogram Birinci olan Veysel Kızılkaya’nın ödülünü Güvener Temel, 47 kilogram Birinci olan Iraklı Ruhuta’nın ödülünü İzmir Belediyesi’nden Şenol Özkan, 55 kilogram Birinci olan Ahmet Sücü’nün ödülünü Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, 60 kilogram Birinci olan Recep Köse’nin ödülünü Recai Özdemir, 66 kilogram Birinci olan Şohoto Panzulatze’nin ödülünü Nuri Bildirici, 74 kilogram Birinci olan Giorgi Lobcanitze’nin ödülünü Afşin Yazıcı, 84 kilogram Birinci olan Adem Akbulut’un ödülünü Yaşar Gürakar 96 kilogram Birinci olan Ekber Süphani’nin ödülünü Artvin Belediye Başkan yardımcısı Aydemir Akköy, 120 kilogram Birinci olan Tornike Hidaşeli’nin ödülünü sponrosu olan Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir verdi.

Festivalde Gürcistan Acara halk dansları da bir gösterisi yaparak katılımcıların beğenisini kazandı.

Grup İmera Konser Verdi

Geleneksel Karakucak Güreşleri festivali akşam ekinlikleri yerel sanatçı Sinan Bülbül’ün sahneye çıkması ile başladı.

Bülbül’ün ardından geceye eşlik eden vatandaşlar Grup İmera’nın sahneye çıkması ile konsere devam etti.

Muhteşem sesiyle geceye katılanlara eğlenceli dakikalar yaşatan Grup İmera konserde gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Karadeniz Müziği’nin son zamanlarda beğenilen ismi Grup İmera’nın karadeniz yöresinden seslendirdiği şarkılara eşlik eden vatandaşlar zaman zaman da horon oynayarak konserin neşeli geçmesini sağladılar.

Gecenin sonunda vatandaşlar Karadeniz Müziği’nin sevilen ismi Grup İmera ile fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler.

 

Etiketler: » » »
Share
1715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?