logo

Geleneksel Hale Gelen Uçurtma Şenliğine Artvinliler Akın Etti

Özel Menderes İlköğretim Kurumu tarafından organize edilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen “Geleneksel Uçurtma Şenliği” önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Sümbüllü Mezrasında yapıldı.

Onlarca Artvinlinin katıldığı Uçurtma Şenliğinde aileler çocuklarıyla gün boyu doyasıya eğlendiler. Öğle saatlerinde Sümbüllü Mezrasında toplanmaya başlayan Artvinliler, gün boyunca gökyüzünü uçurtmalarla süslediler. Hatıra fotoğrafının çekilmesi ile birlikte aileler uçurtmalarını gökyüzüne bırakmaya başladılar. Bir saat içerisinde uçurtmasını en yükseğe çıkaran aileler seçilen jüri üyeleri tarafından tespit edildi. Hayli heyecanlı görüntülerin yaşandığı yarışma sonunda Yusufeli Barajı Proje Müdürü Feridun Ünsal ve ailesi uçurtmalarını en yükseğe çıkararak birinci oldular. Yarışma sonunda yapılan ödül töreninde Ünsal ailesine bisiklet hediyeleri takdim edildi. Ünsal ailesi geçen yılda birinci olmuşlardı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Kolej Müdürü Muhammet Karamustafa,” Bu gün burada ciddi bir katılımla uçurtma şenliğimizi yapıyoruz. Maksadımız ailelerin çocuklarıyla güzel bir gün geçirmeleri ve okul veli diyaloğunu en üst seviyeye çıkarmak. Aileler uçurtmalarını en yukarıya çıkarmak için hayli uğraş verdiler. Çok güzel bir birliktelik içinde uçurtmalarımızı uçurduk. Ünsal ailesini başarılarından dolayı kutluyorum. Bu saatten sonra tüm ailelerimize döner ikramımız olacak. Ardından da müzik şöleni ve baba ve çocuklarımıza bir takım etkinlikler gerçekleştireceğiz. Uçurtma şenliğimiz her geçen gün daha da katlanarak devam edecektir diye düşünüyorum” dedi.

Ödül töreninin ardından yemek ikramına geçilirken, yemekten sonra da renkli yarışmalarla programa devam edildi. Uçurtama Şenliğinde babalar ve çocuklar yakar top yarışması ve futbol maçı ile neşeli dakikalar geçirdiler. Uçurtma şenliğinin en beğenilen bölümlerinden birisi de müzik dinletileriydi. Tulumlarla birlikte horon oluşturup coşan aileler, bağlama eşliğinde öğrencilerin söyledikleri türkülerle de neşeli dakikalar geçirdiler. Günün geç saatlerine kadar Sümbüllü Mezrasında oturan aileler, ilerleyen saatlerde şenlik alanını terk ettiler.

Share
502 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?