logo

Gazi Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Gazi Ortaokulu tarafından TUBİTAK destekli 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları açılışı gerçekleştirildi.

Gazi Ortaokulu 5’inci ve 8’inci sınıf öğrencileri tarafından ocak ayından itibaren uzun uğraşlar sonucu hazırlanan bir birinden özel projeler görücüye çıktı. 39 proje 58 öğrenci ve 20 danışman öğretmenin yer aldığı fuarın açılışına Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Milli Eğitim Müdür vekili Abdulcelil Kahveci, Gazi Ortaokulu müdürü Osman Gümüş, şube müdürleri, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Zeynep Dicle Cirit’ten Vali Babasına TUBİTAK projesi

Fuarda Vali Kemal Cirit’in kızı Gazi Ortaokulu 7’inci sınıf öğrencisi Zeynep Dicle Cirit’te “örüntüyü Anlayalım Hareketleri Hesaplayalım” isimli projesiyle yer aldı. Vali Cirit’in kızı Zeynep Dicle Cirit babasına TUBİTAK projesi hakkında bilgi verdi. Karelerini kolay bulabileceğimiz sayılardan yararlanarak diğer sayıların karelerini de daha farklı yolla hesaplamasını anlatan Zeynep Dicle’nin bu sunumuyla babası Vali Kemal Cirit tarafından öpülerek ödüllendirildi.

Birbirinden özel 39 proje arasında yer alan İlimizden Gazi Ortaokulu Öğrencisi Ezgi Çağla Bak’ın hazırladığı ve danışman öğretmenliğini Semra Konanç’ın yaptığı “Bir Ekmek Kaç Okul Eder” isimli proje Ankara da yapılacak olan Final Sergisinde bölgemizi temsil edecek olan proje fuarda en çok ilgi gören projeler arasında yer aldı.

Artvin Valisi Kemal Cirit’in öğrencilerin hazırladıkları projeleri tek tek dolaşarak öğrencilerden projeler hakkında bilgi almasıyla program sona erdi.

 

Etiketler: » » » »
Share
2051 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?