logo

Gazeteci Okur’un babası Orhan Okur toprağa verildi

 

Dost Artvin Gazetesi muhabirlerinden ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Yusuf Okur’un babası Artvin İl Özel İdaresi çalışanlarından Orhan Okur (57), toprağa verildi.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Onkoloji servisinde tedavi görmekte iken 10 Mart 2015 Salı günü vefat eden Orhan Okur, Ortaköy’de defnedildi.

Orhan Okur için ilk olarak çalıştığı kurum olan Artvin İl Özel İdaresine ait Çayağzı Mahallesi’nde bulunan makine parkında tören düzenlendi. Burada konuşma yapan Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, kurum çalışanlarından Orhan Okur’un ahlaklı, dürüst ve işini yapan başarılı isimlerden biri olduğunu söyledi. Kurumda her zaman Orhan Okur’un iyilikle yad edileceğini belirten Yazıcı, kurum çalışanları ve Okur’un ailesine başsağlığı diledi.

Burada yapılan törenin ardından Orhan Okur’un cenazesi Artvin Merkez Camiinin önüne getirildi. Burada Gazeteci Yusuf Okur, yine gazeteci Temel Okur ile diğer kardeşleri taziyeleri kabul ettiler. Öğlen namazına müteakip ise cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazına Artvin Valisi Kemal Cirit, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Genel Meclis Üyesi Selman Güney, MHP Milletvekili aday adayı Muhammet Altunal, Kamusen İl Başkanı İsrafil Bayrak, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül ve yönetim kurulu üyeleri, birçok gazetenin imtiyaz sahibi ve çalışanları, İlim Yayma Cemiyeti Artvin Şubesi Başkanı Yüksel Kantar, basın mensupları, merhumun mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kalabalık eşliğinde kılınan cenaze namazının ardından dualar okunarak helallıklar alındı. Daha sonra cenaze Ortaköy köyüne götürüldü. Burada da bir cenaze namazı daha kılındıktan sonra cenaze aile kabristanlığında defnedildi.

Share
959 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
#

Gazeteci Okur’un babası Orhan Okur toprağa verildi” için 1 yorum

  1. akay : diyor ki:

    Allahtan Rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum