logo

Gazete Yakan Gençlerden Açıklama

Memur Sen’in Artvin Merkez’de düzenlediği teröre lanet basın açıklamasının sonrasında 3 ulusal gazeteyi yakan gençlerden açıklama geldi. Gençler, “HDP’yi seçimden önce gerek medya patronları ile gerekse köşe yazarları ile destekleyenleri unutmadık” diyerek kendilerini savundular.

 

Memur Sen’in Artvin Merkez’de düzenlediği basın açıklamasının ardından AK Partili iki genç, ellerine aldıkları Sözcü, Zaman ve Hürriyet Gazetelerini ellerine almışlar ve ardından gazetelerin manşetlerinden Türk bayraklarını koparıp koyunlarına koyduktan sonra gazeteleri yakmışlardı. Bu eylemi yapan gençlerden açıklama geldi. Gazeteleri AK Parti Artvin- Borçka eski gençlik kolları başkanı Mustafa Saruhan ve yardımcısı Selim Yıldırım, Memur Sen’in basın açıklamasına katılmışlar ve açıklamanın ardından  kalabalılıkla birlikte terörü protesto ettikten sonra kalabalığın önünde Hürriyet, Zaman ve Sözcü gazeteleri yakmışlardı. Gazeteyi yakmadan önce AK Partili gençler, gazete üzerinde ki Türk bayrağını ayırıp koynuna koymuşlardı. Daha sonra gazeteyi yakan gençler gazete yakmanın nedenlerini de anlattılar. Gençler, “ HDP’yi seçimden önce gerek medya patronları ile gerekse köşe yazarları ile destekleyenleri unutmadık.

Utanmadan sıkılmadan HDP’yi destekleyenleri gazetelerinde barındırmaktadırlar. Ayrıca Fetullah Gülen terör örgütü diğer örgütlerle birliktedirler.  Yalan yanlış haberlerle devleti ve Cumhurbaşkanını itibarsızlaştırma ve yıpratma kampanyaları yürütmektedirler. Terörle mücadele sadece dağda değil sadece güvenlik güçleriyle de olacak iş değil hep birlikte top yekün birlik olma zamanıdır. Bizim eylemimizin amacı da ülkemizi birlikteliğe çağırmaktır” diyerek kendilerini savundular.

Share
929 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?