logo

Galatasaray’ın Yardım Tırı Hopa’ya Geldi

Çalıkuşu Derneği’nin başlattığı Hopa’ya Yardım Kampanyası’na destek veren Galatasaray Spor Kulübü tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan 483 koli yardım malzemesi taşıyan tır Hopa’ya geldi.

Çalıkuşu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen dağıtım birimi tarafından teslim alınan 483 koli depoya indirilerek tasnif edildi.

Çalıkuşu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ceren Candemir Alan ve ekibi tarafından teslim alınan malzemeler yine Dernek Başkanı Ceren Candemir Alan, eşi Çağlar Alan ve ekibi yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladılar. Hopa’da afetin yaşanmasının hemen ardından İstanbul’da bulunan dernek merkezleri kanalı ile yardım kampanyası başlatan Çalıkuşu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de daha önce topladığı yardımları, Yardım TIR’ı ile Hopa’ya getirerek Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan yardım merkezinden ihtiyaçlı ailelere dağıtımını sağladı.

Dernek Başkanı ve kendisi de Hopa’lı olan Boğaziçi Üniversitesi mezunu Matematik Öğretmeni olan Ceren Candemir Alan ve eşi Çağlar Alan ve ekibi ile birlikte gece gündüz demeden çalışmalara aktif destek verdi.

Galatasaray Yardım TIR’ı ile Hopa’ya 483 koli içinde gönderilen malzemeler Arhavi Hacılar Mahallesi, Hopa Bucak Mahallesi, Yukarı Kuledibi Mahallesi, Ortahopa Mahallesi, Sundura Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sugören Köyü, Esenkıyı Köyü, Çamlıköy, , Yoldere Köyü, Yeşilköy, Başköy’de dağıtıldı.

Hopa’da Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na ve Hopa Gençlik Merkezine de yardım kolilerini teslim eden Çalıkuşu Derneği, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ın eşi Arzu Özkan’a da Hopa’da bulunan Engelli vatandaşlara ve Hüsnü Ciner İlkokulundaki ihtiyaçlı coçuklara yardım malzemelerinin dağıtılması için yardım kolilerini teslim ettiler.

Hopa’lı Galatasaraylılarda Kulüplerinin Hopa’nın acısını paylaşma adına yaptığı yardıma sevindiklerini belirterek, kulüplerine teşekkür ettiler.

Ç.P.

 

Etiketler: » »
Share
1116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?