logo

Fizik Tedavi İçin Uzaklara Giden Hastalara Müjde!

Artvin Devlet Hastanesi Yeni Fizik Tedavi Ünitesi Hizmete Giriyor

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ilimizde sağlık alanında büyük yeniliklere imza atıyor. Artvin Devlet Hastanesi’nde her gün yaşanan yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Artvin’de fizik tedavi için uzaklara giden hastaları sevindiren açıklama Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ’dan geldi. Yeşildağ’ın yaptığı açıklamaya göre Artvin Devlet Hastanesi Yeni Fizik Tedavi Ünitesi kurulumunda son aşamaya gelindiği ifade edilirken, yeni ünitenin fizik tedavi hastalarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımda olacağı belirtildi.

Tam Donanımlı Bir Fizik Tedavi Ünitesine Kavuşuyoruz

Artvin halkı tarafından sürekli eksikliği belirtilen ve Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde bulunmasına karşın ihtiyaca tam cevap veremeyen Fizik Tedavi Ünitesi yenileniyor. Fizik tedavi hastalarının ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayacak, geniş ve tam donanımla bir fizik tedavi ünitesi hayaline kavuşuluyor. Yeni Fizik Tedavi Ünitesi hizmete açma çalışmaları son aşamaya gelirken ünitenin toplam 115 metre karelik bir alana sahip olup ve eskisine göre tam 4 kat büyüklükte olacağı öğrenildi. Fizik tedavi hastalarının ihtiyaçlarına cevap verecek olan ünitenin kısa zamanda hizmete gireceği belirtildi.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ konu ile ilgili açıklamada; “2015 yılı içerisinde planlanıp projelendirilen ve 2016 yılı içerisinde inşaatı ve tıbbi altyapısı tamamlanan Fizik Tedavi Ünitesi hizmete açılmaktadır” dedi. Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ konu ile ilgili açıklamasında yeni ünitede bulunacak aletler ve cihazlar hakkında da bilgi verdi. Yeşildağ açıklamasında; “Artvin Devlet Hastanesi uzun zamandır beklenen yeni Fizik tedavi ünitesine kavuşuyor. Ünitemizde dört adet Elektroterapi, Vakum Enterferans ve Terapotik Ultrason birimlerini içeren kombine Elektroterapi cihazı, bir adet paralel bar, progresifresistif egzersizler için kademeli ağırlık setleri, Sıcak Paket (hotpack), Soğuk Paket (Coldpack), Parafin banyosu ve Nöromuskuler Elektroterapi cihazları bulunmaktadır. Toplamda 115 metrekarelik eski alanın 4 katı büyüklüğünde yeni alanı ve cihazları ile daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunmayı hedeflemekteyiz. Artvin halkımıza bir kez daha hayırlı olsun diyorum emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanarak Artvin Halkına müjdeyi verdi.

Yeşildağ, Çalışmaları Yakından Denetledi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, Genel Sekreterlik Tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Opr. Dr. İrfan Akalın, Genel Sekreterlik İdari ve Mali İşler Başkanı Opr. Dr. Serkan Özcan ve Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İbrahim Duzcan ile birlikte Yeni Fizik Tedavi Ünitesi’ndeki çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek çalışmaların kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğini vurgulayarak çalışmaların son aşamasına gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Yeni Fizik Tedavi Ünitesi’nin devreye girmesi ile kaliteli ve iyi bir şekilde fizik tedavi almak için başka illere gitmek isteyen fizik tedavi hastalarının Artvin Devlet Hastanesi’nde bu hizmete kolaylıkla ulaşabilmeleri ve bu nedenden dolayı il dışına gitme durumunda kalmayacakları vurgulandı.

Etiketler: » » »
Share
1487 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?