logo

Fırtına Şavşat’ta Evlerin Çatısını Uçurdu

Şavşat’ta yağan şiddetli yağmur ve rüzgâr çatıların uçmasına neden oldu.

İlçede son bir haftada ara ara şiddetli bir şekilde yağan yağmur ve rüzgarın etkisiyle pek çok yerde çatıların uçmasına neden oldu.

İlçeye bağlı Macaraltı Mahallesi Boyalı Mevkii’nde Gönül Usta ve Rafet Yelkenci, Fatih Kooperatifi’nde İrfan Öztürk ve Yeniköy Mahallesi’nde Zafer Altun’a ait evlerin çatıları rüzgârdan dolayı uçtu.

Evinin çatışı uçan Rafet Yelkenci, Şavşat Belediyesi İtfaiye Ekiplerini arayarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen belediye ekipleri evde hasar tespit çalışmaları yaparak diğer zarar gören evlerin de hasarlarını tespit ederek durumu Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne bildirdiği öğrenildi.

Çatısı uçan Rafet Yelkenci ve Gönül Usta’ya ait iki katlı evde büyük çapta maddi hasar meydana gelirken evin, kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

“Canımızı Zor Kurtardık”

Evi neredeyse kullanılamaz hale gelen Rafet Yelkenci oturduğu evin çatının uçması sonucu büyük panik yaşadıklarını söyledi.

Yelkenci, “Evde ailemizle birlikte oturuyorduk. Bir anda büyük bir gürültü oldu. İlk anda ne olduğunu anlayamadık. Her şey bir anda gelişti. Evimizin çatısının fırtına nedeniyle uçtuğunu anladım. Çatıdan evin içine parçalar düştü. Canımızı zor kurtardık. Ardından eşyalarımızı kurtarmaya çalıştık. Şavşat Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yardımıyla eşyalarımızın bir kısmını kurtardık. Evim neredeyse kullanılamaz hale geldi” dedi.

Şavşat Belediyesi Mağdur Ailelerin Yanında

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, fırtına nedeniyle çatısı uçan evler ile ilgili bir açıklama yaptı.

Öztürk, “Macaraltı Mahallesi’nde fırtına nedeniyle bir evin çatısı uçtu. İlk önce ekiplerimiz zarar gören o eve giderek çalışmalara başladı. Orada çalışmalar devam ediyor. İnsanların mağdur olduğunu gördük. Mağdur aileler bizleri bilgilendirdi. Haberi duyar duymaz ekip arkadaşlarımız zarar gören evlerde hasar tespit çalışmaları yaptılar. Hasar gören bir evin çatısını yapmaya başladık. Allah’a şükür bir can kaybımız yok. Kendilerine geçmiş olsun dileğinde bulunuyorum, gerekenler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Diğer yandan yağan şiddetli yağmur nedeniyle bazı köy ve mahalle yolları kullanılamaz hale gelirken çok sayıda ağaçların kırıldığı ve devrildiği, ara ara ise ilçe merkezinin bazı mahallelerinde elektrik kesintisinin meydana geldiği öğrenildi.

Etiketler: » » » »
Share
658 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?