logo

Fırınlarda Yine Denetleme Var

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekibi, ilçe merkezindeki fırınları denetledi.

 

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekibi, ilçe merkezindeki fırınlarda yeniden denetleme yaparak yasal mevzuata uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekibi , işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, taze ve bayat ekmeklerin farklı yerlere konulup konulmadığı, ekmek gramajlarının uygunluğu, çalışanların esnaf sağlık karneleri, işyerinin temizliği, fiyat bildirir tarife, yangın tüpü ve ecza dolabı, işyerinin boya badana durumu, iş önlüğü giyilip giyilmediği, ağzı kapalı çöp kovası, bone, eldiven ve galoş durumu, haşerelerle mücadele, terazilerin yıllık muayenelerinin yapılıp yapılmadığı, sigara içilmez levhaları, ekmeklerin satıldığı yer ve mevzuatın öngördüğü diğer hükümler yönünden fırınlarda denetleme yaptı.

Fırınların yasal mevzuata göre çalışması için denetimleri yaptıklarını ifade eden  Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Topal denetimlerin süreceğini belirterek; “ilçe sakinlerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Standartlara uymayan fırınlara yaptırımlar uygulayacağız” dedi.

Yapılan denetimlerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için fırınlara bir hafta süre verildi. Bu süre zarfında istenilen düzeltmeleri gerçekleştirmeyen fırınlar için yasal işlemler başlatılacak.

 

Share
345 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?