logo

Festival Tarihinde Bir İlk, SOLOTÜRK Arhavi’de

THK SOLO gösteri ekibi 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Arhavi semalarında gösteri yapacak.

 

Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi SOLOTÜRK, 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Arhavi semalarında olacak.

Yapılan girişimler sonucunda, bu yıl 44.sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nde gösteri uçuşu yapması planlanan SOLOTÜRK gösteri ekibi, takvim kapsamında 22 Ağustos Pazartesi günü ilçemiz Arhavi Semalarında uçuş gerçekleştirecek. Türk Hava Kuvvetleri pilotları F-16 savaş uçakları ile yapacağı gösteri uçuşu bu yıl 44.sü düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali için de bir ilk olacak.

Gösteri uçuşları tek kişilik F-16 C Blok-40 uçağı ile icra edilmekte. Gösteri uçuşları esnasında her iki kanat ucuna takılan duman gereçleri vasıtası ile beyaz renkli duman salınmakta. Uçak üzerine boya haricinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup diğer F-16 lar gibi her türlü göreve planlanabilmekte.

SOLOTÜRK pilotları gösteri uçuşları haricinde harbe hazırlıklarını sürdürmekte.

Share
1196 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?