logo

Fenerbahçe Cerattepe’de Nöbetteydi!

Cerattepe’de nöbeti devralan Fenerbahçe taraftarları, Nöbetini başarıyla tamamlayarak Artvin’de madeni çıkartmayacaklarını, sonuna kadar Artvin’e sahip çıkacaklarını belirttiler.

 

Artvin Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İzzet Varan, Artvin’de çıkarılacak madene yönelik; “Madenin Artvin’de çıkarılmaması, çevrenin korunması için Fenerbahçeliler Derneği duyduğu sorumlulukla nöbetteki sırasını devralmış ve nöbeti başarıyla yerine getirmiştir.” Tüm Artvin halkını ve diğer taraftar derneklerinin de bu bilincin farkında olduğunu belirterek, “Bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan Artvin Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar ve Trabzonsporlular dernek yönetimi ve taraftarlarına teşekkür ediyoruz. Yeşil Artvin Derneği’nin bu onurlu mücadelesinin arkasındayız.” dedi.
Artvin Fenerbahçeliler Derneği sahibi Turgay Aslan da, “Cerattepe’de direnişimiz sürecektir. Artvin’e zarar verecek olan madeni istemediğini ve tüm gücümüzle engel olacağımızı bilmelerini isteriz. Buraya gelen bütün taraftarlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Artvin Fenerbahçeliler Derneği kurucularından Bahattin Altuntaş ise; “Direnişin simgesi olan Fenerbahçeli taraftarlar dün Çağlayan’da, Silivri’de  bugün ise 19.07 Dünya Fenerbahçeliler gününde  de madene hayır demek için CERATTEPE’DE nöbetteydiler. Bu doğa cenneti Artvin’imizde; ağaçlarımızı kestirmeyeceğimizi, yaşam alanlarımızı terk etmeyeceğimizi, doğanın sadece insanlara değil tüm canlılara ait olduğunu yeşil Artvin’imizin yeşil kalması için, sularımızın temiz akması için canlılarımızın yok olmaması için topraklarımızın kaymaması için Artvin’imizin yok olmaması için diyor ki Ağla, Cerattepe için ağla, Türkçe, Lazca, Hemşince, Gürcüce ağla hangi dilden ağlarsa ağla! İnsansan yok edilen doğa, için ağla! Bunlar için Madene Hayır” dedi.

24 saatlik nöbetlerini başarıyla tamamlayan Fenerbahçe taraftarları, nöbetlerini bir başka gruba devrettiler.

Share
629 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?