logo

Fatma Gökçen Ortamahalle Muhtar Adaylığını Açıkladı

Yerel Seçimlere doğru hızla giderken, muhtar adayları da netleşiyor. Kadın muhtar adaylarının sayısı da artıyor. Balcıoğlu, Çamlık Mahallesi kadın muhtar adayından sonra Ortamahalle’de de kadın muhtar adayı adaylığını açıkladı.

Artvin Ortamahalle’den muhtar adayı olduğunu açıklayan Fatma Gökçen, 42 yıldır oturduğu mahallesine hizmet etmek için yola çıktığını söyledi. Bugüne kadar Ortahamalle’de hiç kadın muhtarın seçilemediğini, bunun çok büyük bir eksiklik olarak gördüğünü belirten Fatma Gökçen, “Ben Fatma Gökçen. Ev Kadınıyım, 1 Çocuk annesiyim. Ben aslında ilk adaylığımı bundan 30 yıl öncesinde açıklamıştım. Tabii o zaman çok gençtim ve henüz bu görevi taşmaya hazır değildim.

Eğer bir erken yerel seçimi olmazsa Mart 2019’da yapılacak Yerel Seçimlerde Ortamahalle’ye muhtar adayıyım. Maalesef Ortahamalle’de bugüne kadar kadın muhtarımız olmamış. Oysa oy verenlerin yarısı kadınlardır. Bir kere de kadın erkek birlikte bir kadın muhtarın seçilmesi için oy kullanmasını istiyorum.

Biliyorsunuz, Atatürk Kadına seçme ve seçime hakkını 1930’ların başında verdi. Artvin Atabari diyarı, cumhuriyet kentidir. Ben inanıyorum ki Ortamahalle sakinleri 2019 yerel seçimlerde tarihe not düşecekler. İlk kadın muhtarlarını seçecekler.

Kadınlar, her işte başarı sağlamıştır. Kadın muhtarlarımız da en az erkek muhtarlarımız kadar başarılı ve görevinin bilinciyle hizmet etmektedirler. Ayrıca çağdaş, muasır dünyada kadınlar hep en önde yer almaktadır.

Muhtar adayı olmadan önce zaten aday olmam için zaman zaman istekler geliyordu. Ben henüz karar aşamasındaydım. Bu istek ve düşünceler bu yönde karar vermemi sağladı. Bugün 30 Ağustos dolayısıyla zafer bayramı kutlama programına katıldım. Atatürk Anıtı’na çelenk koyduk. Saygı duruşunda bulunduk. Bu program sonrası net kararımı verdim. Madem Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermiş biz kadınlar neden bu haklarımızı kullanmıyoruz. Daha çok kadın aday olmalı. Ben birçok kadın arkadaşımızı yönlendirdim. Onlarda bana sen neden aday olmuyorsun diye karşılık vermişti.

Değerli Orta Mahalle sakinleri, Mart 2019 seçimlerinde Ortamahalle olarak bir tarih yazalım. İlk Kadın muhtarı seçelim. Başka kadın aday çıkarsa da aynı düşüncedeyim.

Ben bu mahalleye Haypet Mahallesi’nden 42 yıl önce Ortamahalle’ye gelin geldim. Ve hep burada yaşadım. Mahallemizin tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Mahallemizdeki herkesi tanıyorum. Bugünden sonra ev ev dolaşarak adaylığımı anlatıp kendimi tanıtacağım. Mahalle sakinlerimizin evine misafir olacağım.

Muhtar tek başına bir şey yapamaz. Ne yapacaksak, ağzalarımızla, mahalle sakinleriyle birlikte yapacağız. Ortamahalle çok hızlı gelişiyor. Sorunları da aynı şekilde büyüyor. Sorun varsa çözümü de vardır. Son olarak muhtar adayı olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki son söz seçmenlerindir, halkındır, sandığındır.” dedi.

Share
375 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?