logo

Faruk Çelik’in Sağlık Durumu İyi

Artvinli hemşerimiz eski bakan Çelik, başarılı bir şekilde ameliyat oldu

Artvinli hemşerimiz eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Bursa’da ameliyat oldu. Biranda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve bir süre gördüğü tedavinin ardından safrakesesinden başarılı bir şekilde ameliyat olan Faruk Çelik’in bir iki gün içerisinde taburcu olması bekleniyor. Faruk Çelik’in hastalandığını duyan başta Artvinli hemşerileri olmak üzere sevenleri hastaneye akın ederlerken, Çelik’den gelen iyi haberler sevenlerini ve Artvinlileri sevindirdi.

Artvinli eski bakana safra kesesi ameliyatı

Alınan bilgiye göre, safra kesesindeki rahatsızlığı nedeniyle dün Acıbadem Bursa Hastanesine yatırılan Artvinli hemşerimiz eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 5 Ekim 2017 Perşembe günü hastalanarak acil şekilde Bursa’da özel bir hastanede tedavi altına alındı. Burada tetkikleri yapılan ve tedavisi uygulanan Faruk Çelik, 7 Ekim 2017 Cuma günü sabah erken saatlerde ameliyata alındı.

Yaklaşık 1,5 saat süren ameliyatın başarılı geçtiği, Çelik’in daha sonra odasına çıkarıldığı bildirildi.

Faruk Çelik’in bir iki gün gün daha sürecek tedavisinin ardından taburcu edileceği öğrenildi.

Bakan Fakıbaba’dan Açıklama

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yaptığı açıklamada, “Bu sabah başarılı bir safra kesesi ameliyatı geçiren Şanlıurfa Milletvekilimiz, Değerli Bakanımız Faruk Çelik Bey’e acil şifalar diliyorum.” dedi.

Faruk Çelik’e Geçmiş Olsun Mesajları Yağdı

Faruk Çelik’in ani şekilde rahatsızlanarak ameliyata alınması başta AK Parti camiasında olmak üzere Artvinliler arasında çabucak duyuldu. Başarılı siyasetçinin rahatsızlanması ve ameliyata alınması nedeniyle AK Parti’den ve Artvinlilerden bol miktarda geçmiş olsun mesajları yayımlandı. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta ve Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile ilçe belediye başkanları ve AK Parti İlçe Başkanları mesajlar yayımlayarak Artvinli hemşerimiz Çelik’e geçmiş olsun temennilerini ilettiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da Çelik’i arayarak geçmiş olsun mesajlarını ilettikleri gelen bilgiler arasında.

Share
451 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?