logo

Facebook’daki Bu Paylaşım Ortalığı Karıştırdı

“Bu haber doğru mu?”

Artvin’de, sosyal paylaşım ağı Facebook’da vatandaşlar tarafından duyurulan bir haber ortalığı karıştırdı. Bu haberde 12 Mayıs Salı günü ( Dün), Artvinli bir pilotun Ankara’ya sis nedeniyle inemeyen bir uçağın radardan kaybolduğu ve Antalya’ya 157.500 km açıkta denize iniş yaptığı bilgisine yer verildi. Artvinli vatandaşların büyük bir gururla sayfalarında paylaştıkları hatta paylaşma rekoru kıran bu haberin doğru olup olmadığı teyit edilemezken, olayın Artvin’de geniş yankı bulmasına karşın ulusal medyada konuya ilişkin tek bir haberin dahi yapılmaması ise şaşkınlık yarattı. Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım üzerine paylaşım alan haberde kullanılan fotoğrafların doğru olmadığı ve daha önce denize iniş yapmış bir uçağa ait olduğu belirtilirken, bahse konu olaya ilişkin resmi kaynaklardan bilgi bekleniyor.

İşte ortalığı karıştıran iddiaya neden olan facebook haberi: “

Mucizenin adı Artvinli Pilot F.B.

Ankara’ya iniş yapacağı sırada radardan kaybolup pisti kaçıran ve sis nedeni ile de göremedikleri için Antalya’ya 157.500 km açıkta denize iniş yapan ve tek bir kişinin dahi burnu kanamayan uçağın Pilotu Artvinli F.B.’dir. Abisi T.B.’tan aldığımız habere göre Ankara’ya iniş yapacağı sırada radardan kaybolup pisti kaçıran ve sis nedeni ile Antalya açıklarında denize iniş yapan uçakta ölü ve de yaralı yok. Bu haberi ilk kez duyacaksınız bu haber daha basına bile düşmedi. T.B.’ta Kardeşi F.B. gibi pilot olarak görev yapan bir kardeşimiz. Böyle kahraman bir pilotun Artvin’den çıkması bizleri gururlandırdı. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor bu kahramanlık gösterisinden dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Kaynak Ve Resimler: T.B.

Share
1182 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
#

Facebook’daki Bu Paylaşım Ortalığı Karıştırdı” için 1 yorum

 1. Erdem : diyor ki:

  Bizim Artvinli Endonezya Havayollarında çalışıyor galiba 🙂
  Ulusal medyada konuya ilişkin tek bir haberin dahi yapılmaması gayet normal çünkü az biraz internet bilen herkes uçağın üzerinde yazan “Lion Air” adıyla Google’da arama yaparsa firmanın Endonezya havayolu firması olduğunu, resimdeki uçağın ise 2013’te Endonezya Bali adasında kaza yapan uçak olduğunu görebilir.
  İşte kaynaklar:
  http://yaz.ma/0xthe
  http://yaz.ma/px6i0
  http://yaz.ma/eqdv8