logo

Eti Bakır’dan Sert Açıklama

ETİ Bakır’dan “Artvin halkı Cengiz’in billoardlarını yırttı” haberine cevap geldi.

 

Etibakır: “Bilboardları yırtan Artvin halkı değil, Almanlarla işbirliği yapan bir takım STK’ların militanlarıdır” dedi.

Cerattepe Artvin’in gündeminde yerini almaya devam ediyor. Son olarak maden şirketi tarafından Artvin’in bazı bölgelerinde bulunan bilbordlara asılan şirkette çalışmak için iş başvurusunda bulunan 3 bin 200 kişiye teşekkür edilen ilan afişleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yırtılmıştı. Yaşanan bu gelişmeden sonra bazı haber kuruluşlarında ‘Artvin halkı Cengiz’in bilbordlarını yırttı’ şeklinde haberler yapılmıştı. Yapılan bu haberlerin ardından da ETİ Bakır Maden Şirketi tarafından açıklama yayınlandı. Yayınlanan açıklamada sert eleştirilerde bulunulurken, “Billboardları yırtan Artvin halkı değil, Artvin halkının rızkını, ekmeğini, geleceğini çalmaya çalışan Almanlarla işbirliği yapan bir takım STK’ların militanlarıdır” ifadelerine yer verildi.

ETİ Bakır tarafından yapılan açıklamada; “ Uzun zamandır hepimiz biliyoruz ki, Türkiye’deki yatırımları engellemek adına ciddi bir Alman çabası var. Üçüncü havalimanı, enerji yatırımları gibi birçok konuda Alman oyunları ile karşı karşıyayız. Artvin’de bu oyunlardan nasibi alıyor. Almanya, Türkiye’nin kendi yeten bir ülke olmasının önüne geçmek ve kendisiyle süren ticari ilişkilerin azalacağı kaygısı ile, karışıklık çıkarmak istediği yerlerde ki, bazı STK ve grupları kullanarak, çeşitli yardımlarda bulunarak eylemler yaptırmaktadır. Herkes Artvin’de ki bu grupların ve STK’nın kim olduğunu çok iyi biliyor. Ülkesini çok seven devletlerine her zaman destek olan Artvin halkının bu oyunları 7 Mart gecesi fark ettiğini, Artvin’e soktukları teröristlere KOBANİ NE İSE CERATTEPE de odur pankartı açtırdıklarını, Artvin’de kan çıkması için adeta el ovuşturduklarını hepimiz gördük yaşadık” ifadelerine yer verilidi.

ETİ Bakır: Asla Vazgeçmeyeceğiz

Açıklamanın devamında ETİ Bakır’ın doğru bilgilendirmekten asla vazgeçilmeyeceğine vurgu yapılırken; “ETİ Bakır olarak, biz Artvin halkına hizmet etmekten, doğru bilgilendirmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bin defa yırtsalar parçalasalar biz bin kere gene asacağız, vazgeçmeyeceğiz. İyilerde kötüler kadar güçlü olmalı kararlı olmalı. Bizi güzel Artvin’imizi Alman maşalarına bırakmayacağız. İnadına hizmet edeceğiz, inadına daha çok çalışacağız. Biz Milli bir şirketiz, yatırımlarımızı ülkemizin topraklarına yapmaya devam edeceğiz. Herkes çok yakında meselenin maden meselesi olmadığını çok daha iyi anlayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Share
4244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?
#

Eti Bakır’dan Sert Açıklama” için 5 Yorum

 1. ALİ VELİ : diyor ki:

  SORMAZLAR MI KARDEŞİM SİZ KİMİN MAŞASISINIZ DİYE?DEMEYE GEREK YOK. 3200 KİŞİYMİŞ YALANA BAK!!!! KİMİ KANDIRIYORSUNUZ? KİMSE KİMSENİN MAŞASI DEĞİL DE ASIL KİM MAŞASISINIZ ONUNCEVABINI VERİN Bİ ÖNCE. ARTVİN HALKIDIR MADENİ İSTEMEYEN ALMANLAR NE ALAKA MİLEETİN DİKKATİNİ BOŞUNA BAŞKA YÖNLERE ÇEKMEYE ÇALIŞMAYIN!!!!!!

 2. Ali veli 49 50 : diyor ki:

  Ali veli aslan parçası senin dünyadan haberin yok. Havalimanina almanlar karşı çıkıyor nedeni uçaklar yakıt ikmali için Türkiye’ye uğrayacak yani Almanya artık bi durak olmayacak. Gel gelelim madene madeni çıkarmamamiz için almanlar elinden geleni yapıyor, bakır, altın cevheri artık dünyanın hiç bi yerinde kalmadı. Ve nur neşe Karahan denen şahıs neden sürekli Almanya ya gidiyor çok merak ediyorum? Onun cevabını da sen ver bakalım

  • ALİ VELİ : diyor ki:

   NE TUTTURDUNUZ Bİ ALMANLARDA ALMANLAR??? SANKİ BUNU DEVLET Mİ YİCEK? 5 10 YIL ÇALIŞMA UĞRUNA ARTVİNİ YOKEDECEKLERİ SAVUNUYORSUNUZ. YAZIKLAR OLSUN!!! GİDİN O MADEN ÇIKARTILAN REZİL YERLERDE YAŞAYIN!!! MADEM ÖYLEYDİ ZAMANINDA NİYE KOMİKO ŞİRKETİNE KARŞI ÇIKILIP ARTVİN DEN YOLLANDI? BEN SÖYLİYİM Mİ ASLINDA O YABANCI ŞİRKET ÇOK DAHA KALİTELİ YAPACAKTI İŞİNİ. YA ALLAH AŞKINA SİZDE KENDİNİZİ BİR ALMANYA MASALINA KAPTIRMIŞSINIZ GİDİYORSUNUZ KOMEDİDEN BAŞKA BİŞEY DEĞİL. SEN YAĞIŞLI ZAMANDA HEYELAN RİSKİ OLAN VEYA OLMAYAN Bİ YERDE KAZI ÇALIŞMASI YAP. BAKALIM NE GİBİ SONUÇLAR ALACAKSIN? İKİ ÜÇ TANE ÇANAK YALAYANLAARA ARTVİNİ TESLİM ETMEYECEĞİZ. SOMA’DAKİ MADEN FACİASINI UNUTMAYIN. DAHA BETERİ ARTVİN’DE OLACAK. ÜÇ KURUŞ İÇİN ÇANAK YALAMAYI BIRAKIN

   ALİ VELİ 49 50 YAZAN (SÖZDE) ARTVİN’Lİ HEMŞERİM

  • ALİ VELİ : diyor ki:

   AYRICA POLİSLERİ ARTVİN’E DÖKTÜNÜZ. ONCA POLİS NEREYE GİTTİKLERİNİ BİLMEYEREK BURAYA GELDİ SAĞDA SOLDA REZİLLİK ÇIKARTTILAR. ONLARI BİLİYOR MUSUN PEKİ? CENGİZ İNŞAAT DEVLETE AİT Mİ? ONCA POLİSİ BURAYA DÖKENE KADAR GÜNEYDOĞUYA GÖNDERSEYDİNİZ TERÖR ŞİMDİYE ÇÖZÜLÜRDÜ. ZOR İLE ÇIKARTTILAR CERATTEPE’YE. ÜSTELİK TÜRKİYE VE DÜNYADA ARTVLİ VATAN HAİNİ İLAN EDİLDİ TERBİYESİZ!!! BU HİÇ Mİ DOKUNMADI KANINA??? AMA SİZİN GİBİLERDE KAN NE GEZER. SİZE PARA OLSUN VEREMEYECEĞİNİZ ŞEY YOK. AMA BİR GÜN PARANIN YENİLMEYECEK BİŞE OLDUĞUNU ANLAYACAKSINIZ. MADEM DEVLETTENSİN HAYDİ TORPİL YAPTIRDA DEVLET İŞİNE GİRSENE KLOLAYSA? BU REZİLLİĞE SİZLERİ ALET ETMEK İÇİN KULLANIYORLAR BRAVO BİNDİĞİNİZ DALI KESİN ANCA O KADARLIK Bİ BEYNİ TAŞIRSINIZ ZATEN

 3. Malik : diyor ki:

  Yapmayın Allah aşkına ya sanki yer altindan madenleri devlet çıkarıyor hepsi özel sektör. Devletin gücü yetiyorsa kendi çıkarsın madenleri sağa sola peş peş çekmesin.almanlarmiş hadı ordan tutturmuşsunuz alman yok bati biz onlarin daha tırnağa bile olmayız.bende istemiyorum madenin çekmesini bende mi alman oluyorum şimdi.