logo

Eti Bakır A.Ş’den Grev Yapan İşçilere Mesaj Var!

Cengiz Holdinge bağlı Eti Bakır AŞ’nin Cerattepe ve Murgul’daki işletmelerinde yüzde 25 zam ve iki ikramiye talebiyle fiili greve çıkan işçilere Eti Bakır A.Ş’den mesaj var.

Üretimin tamamen durduğu işletmede, maaşların yükselmesi ve maaş koşullarının iyileştirilmesi talebi ile hak ettikleri maaşı alamadıklarını belirten işçilere Eti Bakır A.Ş’den açıklama geldi.

Eti Bakır A.Ş tarafından yapılan açıklamada; “İşverenliğimizin Artvin Murgul’da bulunan işyerlerinde 9 Ocak 2018 ve 10 Ocak 2018 tarihlerinde ilgili mevzuat kapsamında haklı kabul edilebilecek bir neden bulunmaksızın iş başı yapmadığınız ve hatırlatılmasına rağmen 4857 sayılı işkanunun 25/2-h maddesine istinaden yapmakla ödevli bulunduğunuz görevleri yapmadığınız tespit edilmiştir.11.01.2018 tarihinde, işyerindeki vardiyanıza gelerek iş başı yapmanız gerektiği, aksi takdirde hakkınızda iş kanununun ilgili maddeleri uyarınca işlem yapılacağı hususunu,Tebliğ ve ihtar ederiz” ifadelerine yer verildi.

Greve gece gündüz devam eden işçiler yapılan açıklamanın ardından grev sözcüsünde bir açıklama yaptı. Grev sözcüsü debu direncin  kırılmayacağını ifade etti.

Öte yandan emekçi işçiler, Murgul’daki işletme önünde akşam saatlerinde ateş yakarak tulum eşliğinde horona durdular.

Haber: Buket Çelik

Share
2700 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?
#

Eti Bakır A.Ş’den Grev Yapan İşçilere Mesaj Var!” için 1 yorum

  1. Orhan ozviran : diyor ki:

    Ben 2016 yılında tüprag kışla dağ altın madeninden istifa edip cengiz holding bünyesinde bulunan etibakir cerrattepe purojesi ne ise başladım ve 2017 son ayında işçiler yapmış olduğu bir grev yüzünden bizlere çıkış verildi şimdi bir serviste ise başladım servis oraya is yapıyor neyse boşver bunlar yani cengiz çalışılacak bir firma değil ben orada çalışmamak için ne gerekirse yaparım