logo

reklam

Eskikale Köylülerinden, Altunal’a Tepki!

“Bizim Köyümüzde Terörist Yok”

MHP Milletvekili adayı Muhammet Altunal kısa bir süre önce katıldığı tv programları ile yaptığı gazete röportajlarında Artvin’in Şavşat ilçesi Eskikale Köyü kırsalına bir yıldır teröristlerin konuşlandığını iddia etmişti. Teröristlerin kırsalına konuşlandığı iddia edilen Eskikale Köyü Muhtarı Şerafettin Durmuş ve köylüler, Altunal’ın bu açıklamalarına tepki göstererek, Altunal’ın köylerinin adını lekelemeye çalıştığını iddia ettiler. Eskikale Köyü Muhtarı ve köylüler, hiçbir kimsenin Eskikale’nin adını karalamaya hakkının olmadığını belirttiler.

MHP Milletvekili adayı Muhammet Altunal’ın “Eskikale Köyü Kırsalı’na yaklaşık bir yıldır teröristler konuşlandılar. Bu teröristler eylem hazırlığındalar” iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Artvin halkını tedirgin eden bu iddialar karşısında Eskikale Köyü sakinleri ise sessizliklerini bozarak, Altunal’a sert tepki gösterdiler. Artvin’deki birçok yazılı basın kuruluşunu gezerek açıklamalarda bulunan Eskikale Köyü Muhtarı ve köylüler, köylerinde teröristlerin bulunmadığını, köylerine teröristlerin geldiğini duyan yada görenin de bulunmadığını söylediler. Köy Muhtarı Şerafettin Durmuş, köylülerden Bayram Altun, Alim Seçkin ve Köksal Altun, köylerinde terörist var iddialarına ateş püskürdüklerini ifade ederek; “ MHP, milletvekili adayı köyümüzün ismini neden bu denli dile getiriyor anlamış değiliz. Köyümüzde teröristler varmış. Yok Kırsala yerleşmişler. Yok eylem yapacaklarmış. Bizim köyümüzün ismini teröristlerle aynı cümlede bir arada kullanmaya hiçbir kimsenin hakkı yoktur. Sayın Milletvekili adayı Muhammet Altunal bir takım iddialarda bulunuyor. Bu iddiaların dayanağı nedir? İnsanları korkutmaya ne hakkı var. Bizim köyümüzde terörist görende duyanda yoktur. Nerede görülmüşler, nerede yaşıyorlarmış. Biz bırakın köyü yaylalarımızda da yaşıyoruz da hani neden teröristleri kimse görmüyor. Hani neredeler. Köyümüzde hiçbir kimsenin evine teröristler gelmemiştir. Yada hiçbir kimse teröristlere yemek yedirmemiştir. Köyümüze asker ve poliste rahatlıkla girip çıkmaktadır. Şavşat ilçesinin en kalabalık köylerinden biri olan Eskikale Köyü’ne çamur atmanın anlamını nedir? Altunal köyümüzden son seçimde 70 civarında oy aldı. Pekiyi şimdi gelip nasıl oy isteyecek. Köyümüzü bu denli karalayan bir kişi köyümüzün halkının yüzüne nasıl bakacak? Bu konuda Altunal’ın bir bilgisi yada bir şahitliği varsa ortaya çıksın ve söylesin. Köyün neresinde kimi görmüş? Yada kim köyde terörist görmüş. Halkımızı tedirgin etmeye gerek yok. Bizim köyümüzde yaşlı insanlar evlerinde tek başına rahatlıkla, güven içerisinde kalmaktadırlar. Bu halkı korkutmanın anlamını bir türlü çözemiyoruz. Bizler Muhammet Altunal’dan ya iddiasını ispatlamasını yada bu gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan iddiasından dolayı köy halkından özür dilemesini bekliyoruz. Bizim köyümüzün adını hiçbir kimse lekeleyemez” şeklinde konuştu.

Şavşat’ın Eskikale Köyü, ilçenin en kalabalık köylerinden biri. Köyün nüfusu 500 civarında iken 300’ü aşkın köyde hane bulunuyor. Son günlerde teröristlerin barındığı köy olarak konuşulan Şavşat Eskikale Köyü sakinleri ise bu iddialara isyan ediyorlar.

Etiketler: » » » » »
Share
2212 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?