logo

Eski Türkiye’ye Paydos


Selim Çiftçi
selimciftci@08olay.com

Yeryüzünde işlenen hangi terörün sonu iyilik getirmiştir?

İlk insanların ilki olan Kabil’in hayırla anıldığı vaka mıdır? Çocuğuna hiçKabil ismi veren kimse bilinir mi?

Yeryüzünde işlenen kötülüğü insanlar kabul etmediği gibi kuşlar, kurtlar da kabul etmemiştir.

Göklerin katmanlarında, toprağın üstünde ve altında, yaratılmış ve yaratılacak ne varsa, hepsi insanların iyiliği için halkedilmiştir.

“İnsanoğlu, karşılıksız ikram edilen bu iyiliklere nasıl davranacak ve sahip çıkacak” diye imtihan edilmektedir. Sınavı kazanmak için ise akıl da karşılıksız verilmiştir.

Her insan fıtraten “iyilik” üzerine yaratılır. Daha sonra ailesi, çevresi ve eğitimiyle, bu fıtrat korunur, kollanır, vatanına, milletine hizmet eder veya bozularak teröre hizmet eder.

İşte fıtratı bozulmayan insanların önemli ödevlerinden birisi de “iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men etmektir”. Elbet iyiliği tavsiye sadece Allah için olmalıdır.

Yoksa şahsi çıkarlar ve şöhret için tavsiye edilen iyiliklerin sonu, bugün ve her devirde olduğu gibi kötülüklere ve kötülere gark olmaktır.

Nice iyilik tavsiye edenler yahut iyi bilinenler, şimdi kötülerle ve kötülüklerle beraber olmuşlardır. Şu hakikat bilinmelidir ki;

Üzerinde yaşadığımız coğrafyamız; iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men eden ruhların, İslam tohumlarını ekerek fethettiği topraklardır.

Milletimizin manevi değerleri bu topraklarda yoğrulmuştur. Hiçbir düşman güç, kıyamete kadar ne milletimize ne de topraklarımıza hükmedemeyecektir.

Bu gerçeğin fotoğrafı, Pazar günü Diyanet Vakfı’nın düzenlediği, “Dünyayı İyilik Değiştirecek” programında görülmüştür.

Salonda
bulunan davetliler altı kez ayağa kalkarak, sahnedekilere olan
bağlılık ve sevgilerini sunmuşlardır.

Eski Türkiye’ye Paydos Karesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sahneye çıkar ve inerken, Mehmetçiğimiz Uzman Çavuş İsmail Ertem, ödülünü almak için çıkar ve inerken, bir de toplu fotoğraf için tekrar çıkar ve inerken ayağa kalkılmıştır.

Meseleye maddi boyuttan değil, manevi açıdan bakmak lazımdır. Salonu dolduran insanların bu hareketi, “millet-devlet bütünlüğüne” bağlılığın bir mesajıdır.

Dolayısıyla maddi olarak da manevi olarak da Anadolu’nun iç ve dış düşmanlara geçit vermesi mümkün değildir.

İslam’ı temsil eden Hilal’imizin manevi bekçileri;

Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Hacı Bayram-ı Veli, Yunus Emre, Aziz Mahmud Hüdai, Emir Sultan ve daha nice velilerimizdir.

Topraklarımızı dini-milli inançlarının gereği koruyan halkımız, bu kaynaklardan beslenerek, hiç beklenmedik vakitlerde nice kahramanlar çıkarmıştır.

Haçlı çatısı altında birleşen her türlü teröre karşı, Malazgirt ruhuyla yeniden topraklarımızı sahiplenilecek ve tüm kirlerden, kirlilerden temizlenecektir.

Yeni Türkiye, Selçukluların, Osmanlıların, Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Savaşı şehitlerinin ruhuyla yeniden hayat bulacaktır.

İsteseler de, istemeseler de açık ve gizli düşmanlık etseler de, etmeseler de Yeni Türkiye’nin kuruluşuna tüm dünya şahitlik edecektir. 

Hüseyin öztür y akit

Etiketler:
Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İslam Toplumunda Şerait-i Sulhiye (Toplumsal Barış Şartları)

  29 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  İslam toplumunda sulh şartları yani toplumsal barışın sağlanmasının şartları, zekatın farz kılınması, faizin haram kılınması ve faizsiz borç vermenin teşvik edilmesidir. Kapitalizmi ise ayakta tutan faizdir. Faizin kaldırılması ile  kapitalist sistem de çökecektir. Bu söylediklerimiz Risale-i Nur Külliyatında şu veciz cümle ile ifade edilmektedir; “Vücub-u zekât ve hurmet-i ribâ, karz-ı hasen şerâit-i sulhiyedir. Şu ribâ taşını altından çeksen, şu zâlim medeniyet kasrı çökecektir.” Vücub-u zekât: Zekatın farz olması Hurmet-i ribâ: Faiz yasa...
 • Çeleng

  25 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Farsça çēlān چيلان  "demirden yapılan her türlü alet ve edevat" sözcüğü ile eş kökenli olabilir; ancak bu kesin değildir. Farsça sözcük Farsça çiling veya çiring چلنگ/چرنگ  "demirin demire çarpma sesi" sözcüğünden türetilmiş olabilir; ancak bu kesin değildir. Türkçe çalmak/çelmek (demir dövmek) fiilinden türemiş, ya da Türkçe kökenli olup Farsça üzerinden geri-alıntılanmış olması mümkündür. Eskiden kadınların süs için başlarına taktıkları mücevher veya madenlerden yapılmış sorguç. Halka şeklinde çiçek veya yapraklı dal demeti. Çelenk, aslınd...
 • Sultan İbrahim Deli miydi?

  24 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Meşrutiyet devrinden (1908) sonra Osmanlı tarihi üzerine yazıp çizenler Sultan İbrahim’e bir “deli” sıfatı takmışlardır ki, bugün tereddütsüz, büyük iftiradır diyebiliriz. Tarihçiler, Padişah’ın buhranlı bir hayat geçirdiğinde hemfikirdir. I. Mustafa’ya söylenen, hafif akıllılık gibi tabirler, bu Sultan hakkında kullanılmamıştır. Güvenilir Osmanlı kaynaklarında şahsına yönelik “deli” nitelemesi zikredilmemiştir. 20. yüzyıl başlarında, özellikle Cumhuriyet Dönemi’nde kaleme alınan bazı kaynaklarda, Osmanlı düşmanlığının tesiriyle bu lakap kast...
 • Keltler

  23 Haziran 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Kelt kelimesi ilk kez Yunanlı tarihçi Hecataeus tarafından M.Ö. 517 yılında yunan mitolojilerinde geçmektedir. Kelt kelimesi; cesur, savaşçı, erdemli anlamına gelmektedir.  “Keltler” hem antik hem de modern zamanlarda gelişim göstermiş bir halk olarak bilinmektedir. Keltler, etnik bir grup olmaktan çok, ortak bir yaşam biçimini paylaşan insanlardı. M.Ö 2000 yıllarında Keltler, anavatanları olan Orta Avrupadan göç etmişlerdir. Çoğu İspanya,Galya ve Britanya adalarına yerleşmiştir. Kanıtların gösterdiği üzere Keltler Avrupa kıtası üzerinde ...