logo

Eski Türkiye’ye Paydos


Selim Çiftçi
selimciftci@08olay.com

Yeryüzünde işlenen hangi terörün sonu iyilik getirmiştir?

İlk insanların ilki olan Kabil’in hayırla anıldığı vaka mıdır? Çocuğuna hiçKabil ismi veren kimse bilinir mi?

Yeryüzünde işlenen kötülüğü insanlar kabul etmediği gibi kuşlar, kurtlar da kabul etmemiştir.

Göklerin katmanlarında, toprağın üstünde ve altında, yaratılmış ve yaratılacak ne varsa, hepsi insanların iyiliği için halkedilmiştir.

“İnsanoğlu, karşılıksız ikram edilen bu iyiliklere nasıl davranacak ve sahip çıkacak” diye imtihan edilmektedir. Sınavı kazanmak için ise akıl da karşılıksız verilmiştir.

Her insan fıtraten “iyilik” üzerine yaratılır. Daha sonra ailesi, çevresi ve eğitimiyle, bu fıtrat korunur, kollanır, vatanına, milletine hizmet eder veya bozularak teröre hizmet eder.

İşte fıtratı bozulmayan insanların önemli ödevlerinden birisi de “iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men etmektir”. Elbet iyiliği tavsiye sadece Allah için olmalıdır.

Yoksa şahsi çıkarlar ve şöhret için tavsiye edilen iyiliklerin sonu, bugün ve her devirde olduğu gibi kötülüklere ve kötülere gark olmaktır.

Nice iyilik tavsiye edenler yahut iyi bilinenler, şimdi kötülerle ve kötülüklerle beraber olmuşlardır. Şu hakikat bilinmelidir ki;

Üzerinde yaşadığımız coğrafyamız; iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men eden ruhların, İslam tohumlarını ekerek fethettiği topraklardır.

Milletimizin manevi değerleri bu topraklarda yoğrulmuştur. Hiçbir düşman güç, kıyamete kadar ne milletimize ne de topraklarımıza hükmedemeyecektir.

Bu gerçeğin fotoğrafı, Pazar günü Diyanet Vakfı’nın düzenlediği, “Dünyayı İyilik Değiştirecek” programında görülmüştür.

Salonda
bulunan davetliler altı kez ayağa kalkarak, sahnedekilere olan
bağlılık ve sevgilerini sunmuşlardır.

Eski Türkiye’ye Paydos Karesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sahneye çıkar ve inerken, Mehmetçiğimiz Uzman Çavuş İsmail Ertem, ödülünü almak için çıkar ve inerken, bir de toplu fotoğraf için tekrar çıkar ve inerken ayağa kalkılmıştır.

Meseleye maddi boyuttan değil, manevi açıdan bakmak lazımdır. Salonu dolduran insanların bu hareketi, “millet-devlet bütünlüğüne” bağlılığın bir mesajıdır.

Dolayısıyla maddi olarak da manevi olarak da Anadolu’nun iç ve dış düşmanlara geçit vermesi mümkün değildir.

İslam’ı temsil eden Hilal’imizin manevi bekçileri;

Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Hacı Bayram-ı Veli, Yunus Emre, Aziz Mahmud Hüdai, Emir Sultan ve daha nice velilerimizdir.

Topraklarımızı dini-milli inançlarının gereği koruyan halkımız, bu kaynaklardan beslenerek, hiç beklenmedik vakitlerde nice kahramanlar çıkarmıştır.

Haçlı çatısı altında birleşen her türlü teröre karşı, Malazgirt ruhuyla yeniden topraklarımızı sahiplenilecek ve tüm kirlerden, kirlilerden temizlenecektir.

Yeni Türkiye, Selçukluların, Osmanlıların, Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Savaşı şehitlerinin ruhuyla yeniden hayat bulacaktır.

İsteseler de, istemeseler de açık ve gizli düşmanlık etseler de, etmeseler de Yeni Türkiye’nin kuruluşuna tüm dünya şahitlik edecektir. 

Hüseyin öztür y akit

Etiketler:
Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kurmay

  22 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

      Kaynak: http://www.mngmice.com/ “Genelkurmay” ifadesindeki “kurmay” sözcüğünü çok merak etmişimdir. Bu kelimeyi araştırdım ve okuyucularınla paylaşmak istedim. Kurmay kelimesi kısaca “karmaşık harp planları kurma konusunda uzmanlaşmış olan” “danışmanlık hizmeti veren” gibi anlamlara gelmektedir. 1.Kurmay Kelimesinin Değişik Anlamları 1.(Osmanlı Dönemi) Ordunun muharebeye hazırlanmasında ve savaş sırasındaki sevk ve idaresi için hususi tarzda yetiştirilmiş subay 2.(Osmanlı Dönemi) Mc: Becerikli 3.Kurmaylı...
 • Megalomani

  21 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Fransızca mégalomane "büyüklük hastası" sözcüğünden alıntıdır. Megalomani; kişinin kendisini olduğundan daha büyük görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan büyüklenme egosu şeklinde tanımlanan, sosyal psikolojinin alt dallarından biridir. Örneğin, gelir durumu az olan kişinin dünyanın en zenginlerinden biri gibi davranması, görüştüğü kişilere büyük miktarlarda çekler, senetler yazması gibi durumlar bu hezeyanlardandır. Bu kişilerin gösterdiği tavırlarla çevresinde bulunan dostları, arkadaşları onu terk eder. Her alanda görü...
 • MHP’de Birleştirici ve Bütünleştirici Adaylarla İddiasını Ortaya Koydu

  20 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili geçici listesini yayımlayarak 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına start vermiş oldu. Milletvekili aday listelerinin verilmesine kısa bir süre kala ilk listesini açıklayan parti MHP olurken, MHP’nin Artvin Milletvekili aday listesi beklediğimiz gibi gerçekleşti. MHP’nin birinci sıra adayı Mali Müşavir Okan Aktaş olurken, 2.sıra adayı ise İsmihan Özcihan oldu. MHP böylelikle kafalardaki kimler aday olacak sorularını gideren ilk parti olurken MHP’nin Milletvekili adaylarının tabana ve kadınla...
 • Öykünmek

  19 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken: Bugünkü anlamıyla alakası olmasa da, “öykü” (hikâye) kelimesi ile “öykün-” (taklit etmek) kelimesi aynı kökten gelmektedir. Sözlük Anlamı: Birinin yaptığı gibi yapmak, birine veya bir şeye benzemeye çalışmak, taklit etmek Kelimenin Serüveni: Binlerce yıl öncesinde sık kullanılan öz Türkçe bir kelime olan öykünmek, zamanla “taklit etmek”, “imitasyon”, “emülasyon”… gibi yabancı kökenli kelimelerin gölgesinde kalmıştı. Son zamanlarda üzerindeki tozları atarak yeniden sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle sınavlarda sorulmay...