logo

Eski Türkiye’ye Paydos


Selim Çiftçi
selimciftci@08olay.com

Yeryüzünde işlenen hangi terörün sonu iyilik getirmiştir?

İlk insanların ilki olan Kabil’in hayırla anıldığı vaka mıdır? Çocuğuna hiçKabil ismi veren kimse bilinir mi?

Yeryüzünde işlenen kötülüğü insanlar kabul etmediği gibi kuşlar, kurtlar da kabul etmemiştir.

Göklerin katmanlarında, toprağın üstünde ve altında, yaratılmış ve yaratılacak ne varsa, hepsi insanların iyiliği için halkedilmiştir.

“İnsanoğlu, karşılıksız ikram edilen bu iyiliklere nasıl davranacak ve sahip çıkacak” diye imtihan edilmektedir. Sınavı kazanmak için ise akıl da karşılıksız verilmiştir.

Her insan fıtraten “iyilik” üzerine yaratılır. Daha sonra ailesi, çevresi ve eğitimiyle, bu fıtrat korunur, kollanır, vatanına, milletine hizmet eder veya bozularak teröre hizmet eder.

İşte fıtratı bozulmayan insanların önemli ödevlerinden birisi de “iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men etmektir”. Elbet iyiliği tavsiye sadece Allah için olmalıdır.

Yoksa şahsi çıkarlar ve şöhret için tavsiye edilen iyiliklerin sonu, bugün ve her devirde olduğu gibi kötülüklere ve kötülere gark olmaktır.

Nice iyilik tavsiye edenler yahut iyi bilinenler, şimdi kötülerle ve kötülüklerle beraber olmuşlardır. Şu hakikat bilinmelidir ki;

Üzerinde yaşadığımız coğrafyamız; iyiliği tavsiye edip, kötülüğü men eden ruhların, İslam tohumlarını ekerek fethettiği topraklardır.

Milletimizin manevi değerleri bu topraklarda yoğrulmuştur. Hiçbir düşman güç, kıyamete kadar ne milletimize ne de topraklarımıza hükmedemeyecektir.

Bu gerçeğin fotoğrafı, Pazar günü Diyanet Vakfı’nın düzenlediği, “Dünyayı İyilik Değiştirecek” programında görülmüştür.

Salonda
bulunan davetliler altı kez ayağa kalkarak, sahnedekilere olan
bağlılık ve sevgilerini sunmuşlardır.

Eski Türkiye’ye Paydos Karesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan sahneye çıkar ve inerken, Mehmetçiğimiz Uzman Çavuş İsmail Ertem, ödülünü almak için çıkar ve inerken, bir de toplu fotoğraf için tekrar çıkar ve inerken ayağa kalkılmıştır.

Meseleye maddi boyuttan değil, manevi açıdan bakmak lazımdır. Salonu dolduran insanların bu hareketi, “millet-devlet bütünlüğüne” bağlılığın bir mesajıdır.

Dolayısıyla maddi olarak da manevi olarak da Anadolu’nun iç ve dış düşmanlara geçit vermesi mümkün değildir.

İslam’ı temsil eden Hilal’imizin manevi bekçileri;

Ahmet Yesevi, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Hacı Bayram-ı Veli, Yunus Emre, Aziz Mahmud Hüdai, Emir Sultan ve daha nice velilerimizdir.

Topraklarımızı dini-milli inançlarının gereği koruyan halkımız, bu kaynaklardan beslenerek, hiç beklenmedik vakitlerde nice kahramanlar çıkarmıştır.

Haçlı çatısı altında birleşen her türlü teröre karşı, Malazgirt ruhuyla yeniden topraklarımızı sahiplenilecek ve tüm kirlerden, kirlilerden temizlenecektir.

Yeni Türkiye, Selçukluların, Osmanlıların, Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Savaşı şehitlerinin ruhuyla yeniden hayat bulacaktır.

İsteseler de, istemeseler de açık ve gizli düşmanlık etseler de, etmeseler de Yeni Türkiye’nin kuruluşuna tüm dünya şahitlik edecektir. 

Hüseyin öztür y akit

Etiketler:
Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu Kayalıklara İlçe Kurulmaz Demiştik Ama Bizi Yanılttılar

  18 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  90’lı yılların sonu, 2000’li yılların başıydı. Yusufeli ilçesinde Yusufeli Barajı ve HES inşaatı ve bu inşaat sonrasında Yusufeli ilçesini sular altında kalacak olmasının tartışmaları yaşanıyordu. O dönem DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nde basın sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Tartışmaların odağındaki bir kurumda tam da tartışmaları takip eden birimdeydim. Bu vesile ile de sık sık Yusufeli ilçesine gidip gelirdim ve ilçedeki genel kanaati ölçme şansı bulurdum. Hatta yeni Yusufeli ilçe merkezine ilişkin yapılan araştırmaları ve o bölge...
 • Artvin’de Otobüs Keyfi Yaşanıyor

  14 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Şehirleri şehir yapan unsurların başında hiç kuşku yok ki şehir içi taşımacılıkta otobüslerin kullanılmasıdır. 90’lı yılların sonuna kadar Artvin şehir içi taşımacılıkta alternatife sahip bir ildi. Hatta şehir içi dolmuş hatları yok iken bile Artvin’de şehir içi taşımacılık konusunda halkın taşınması işlemi otobüsler ile yapılırdı. 90’lı yılların başında şehir içi dolmuşların devreye girmesi ile birlikte şehir içi taşımacılıkta Artvin’de iki alternatif var idi. Biri belediye otobüsleri, diğeri ise şehir içi dolmuşlardı. Dr. Emin Özgün’ün başkan...
 • Artvin’deki Köpek Saldırısı Görüntülerin Ulusal Yansıması

  11 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz Pazar günü ulusal medyaya bildiğiniz üzere bir görüntü yansıdı. Maalesef hepimizin içini acıtan bu görüntüler ilimizin de kötü reklamı oldu. Konuyla ilgili olarak dün yazdığım yazımda değerlendirmelerde bulunmuştum ve konuyla ilgili olarak yapılanları anlatmıştım. Bugün ki yazımda bu görüntülerin ulusal yansıması, Artvin ile ilgili yanlış anlaşılmaları düzeltilmesi ve yapılanlara ilişkin bilgiler aktaracağım. Bunları yapmadan önce de köpeklerin sahibi ile yaptığım görüşmeyi de sizlere aktarmak istiyorum. Nihayetinde bizler gazetec...
 • Yerel Medyaya Sahip Çıkıyor musunuz?

  07 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Evet, iğneyi kendimize batırdık birazda çuvaldızı Artvin halkına batıralım ve önemli bir konuyu bugün ki yazımızda ele alalım. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı tarafından yapılan bir açıklama ve tespitten bahsedeceğim bugün ki yazımda. Önemli tespitleri içeriyor. Hani, her birinizin başı sıkıştığında ya da tanıtılmak istediğinde veya şirketlerinin açılışlarını halka duyurmak için zaman zaman ihtiyaç duyduğu, en çok da Artvin’in sorunlarının gündeme getirilmesi noktasında dert yandığı o yerel medya var ya onun sorunlarında...