logo

 ‘Eşitlik Ve Adalet’ İçin Ankara’ya Gittiler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Kadın Kolları üyeleri,  5 Aralık Salı Günü Ankara Arena’da düzenlenecek olan ‘Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşmasına’  yola çıktı.

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP), Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle 5 Aralık Salı günü Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenleyecekleri etkinlikle bir araya geliyor. 81 ilden katılım sağlanacak olan etkinliğe CHP Artvin İl kadın kolları üyeleri katılım sağlayacak. HalitpaşaMeydanı’nda toplanan kadınlar hazırlıklarını tamamlayarak otobüste yerlerini aldılar. Kadınları uğurlamaya ise eşleri yakınları ve CHP il Başkan Ali Yücel Kurt ve yönetimi geldi.

İl Kadın kolları başkanı Gülşen Kurul burada yaptığı açıklamada, “Bugün 5 Aralık, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği gün. Bizde tüm 81 ildeki kadınlar sözleştik.  Ankara’ya 25 Bin kadın gidiyoruz. Orada sesimizi daha fazla duyurmak ve Mustafa Kemal Atatürk’te 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek, toplumdaki yerimizi belirlemişti.  Ama o günden bugüne çok fazla bir aşama kaydettiğimiz söylenemez. O yüzden kadın erkek eşitliği kanunen varsa bile maalesef kadınlarımız hala şiddete uğramakta, hala çocuk gelinlerimiz var, hala sokaklarda kadınların giysileri nedeniyle saldırıya uğruyor ve hala kocaları tarafından şiddet gören kadınlar var. Bizler bu konuları orada dile getirmek için Ankara’ya gidiyoruz. Aynı zamanda Meclis’te de çok fazla kadının yer almadığına da dikkat çekeceğiz. Aynı zamanda bize bu hakkı veren Mustafa Kemal Atatürk’ü de kabrinde Anıtkabir’de anacağız” dedi.

Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?