logo

Erkan Balta, Başvurusunu Teşkilatı İle Birlikte Yaptı

Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin İstifa Eden Erkan Balta, Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı iken görevinden istifa eden Av. Erkan Balta, AK Parti Artvin İl Başkanlığı’na gelerek aday adaylığı başvurusunda bulundu. Av. Erkan Balta’yı teşkilat mensupları Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de yalnız bırakmadı. Burada bir açıklama yapan Av. Erkan Balta; “ Farklı bir alanda Artvin için hizmet yolunda yeni bir adım attık’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Artvin İl Başkanı iken 26 Nisan 2018 Perşembe günü görevinden istifa eden İl Başkanı Av. Erkan Balta, geniş bir katılım ile birlikte parti il binasında milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde siyasi hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. AK Parti il başkanı iken görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olacağını açıklayan Av. Erkan Balta, parti il binasında aday adaylığını resmiyete döktü. AK Parti il başkanlığında düzenlenen etkinlikle resmi dilekçesini Parti İl Başkanlığı’na teslim eden Av. Erkan Balta’ya Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Fatih Tahtalı, Yeşim Bolluk, Yüksel Kantar, Gökhan Topçuoğlu, Turgut Sarı, Maksut Koçak, Merkez İlçe Başkanı Av. Şenol Alpaslan, Kadın Kolları Başkanı Reyhan Keskinkurt Güneri, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ali İhsan Başar ve diğer teşkilat mensupları yalnız bırakmadılar. AK Parti’den Milletvekili aday adaylığı resmi başvurusunu yapan Av. Erkan Balta burada yaptığı açıklamada; “ Büyük gururla yürüttüğü il başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti Artvin Milletvekilliği için istifa etmiş bulunuyorum. Yine bu kutlu davada, yine bu kutlu yürüyüşte bu sefer başka bir görev için yola çıkmış bulunuyorum. Bugün buraya sizleri davet etmemin sebebi bu yürüyüşte bugüne kadar beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederek bu yürüyüşe sizlerin huzurunda çıkmak istedim. Yine bu davanın ferdi ve yine bu davanın bir mensubu olarak farklı bir kulvarda yer almak için yola çıkıyorum. Artvinliler adına hizmet etmek için milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapıyorum. Birazdan dosyamı il başkanlığına teslim edeceğim. Başta Belediye Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız, burada olan ya da olmayan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ederken, görev yaptığım süre içerisinde bilmeden hata yapmış isek ve üzmüş isek bundan dolayı sizlerden haklarınızı helal etmenizi diliyorum. İnşallah yine aynı yoldayız ve yine birlikte yürüyeceğiz. Bu yüzden ben bunu bir görev değişikliği ancak bir ayrılış olarak görmüyorum. Hepinizde olduğu gibi bende de garip bir duygu karışımı var. Bunu açıkçası izah edemiyorum. İnşallah bu kararımız Artvin’imiz için, partimiz için, ülkemiz için hayırlı olur niyazında bulunmak istiyorum. Bu güne kadar ne yaptıysak ilimiz için, ülkemiz için, milletimiz için ve partimiz için yaptık. İnşallah genel merkezimiz takdir eder ve hizmetlerimize devam ederiz. Sonuç ne olursa olsun her zaman partimin hizmetinde olacağımın bilinmesini istiyorum. Kararımın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından toplantıya katılanların başarı temennilerini kabul eden Av. Erkan Balta, dosyasını il başkanlığına teslim etti.

AK Parti İl Başkanlığı’ndan başarı temennisi

AK Parti Artvin İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olan İl Başkanlarına başarı temennisinde bulundu. Yayımladıkları mesaj ile eski il başkanlarına milletvekili aday adaylığında başarı temennisinde bulunan AK Parti İl Başkanlığı mesajında; “ İl Başkanımız Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı. İl Başkanımız Av Erkan Balta, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde aday adaylığı için adaylık başvurusunu Ak Parti İl Başkanlığımıza yaptı. Kendisine çıktığı bu kutlu hizmet yolunda başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Share
1385 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?