logo

reklam

Ergül’den Bayraktutan Ve Karahan’a Tepki

Bizim Artvin Derneği Başkanı Mehmet Ali Ergül, yaptığı basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunarak ‘Devletin Valisi’ne de Artvin’i öğreteceğiz’ diyen CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ile Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan’a provokatörlük suçlamalarında bulundu.

Bizim Artvin Derneği Başkanı Mehmet Ali Ergül, açıklamasında; “ Geçtiğimiz günlerde Yeşil Artvin Derneğinin yaptığı basın açıklamasında “Burada bir tane adamın burnu kanarsa bunun bedelini ödeyemezsiniz, sanmasınlar bunu yerim yutarım diye. Bir adamın bir kenti şahsi ihtiraslarına kurban etmeyeceğimizi, bunları biz devletin valisine de öğreteceğiz” gibi oldukça provokatör sözler sarfeden CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’a ve “Referandum öncesi ilimiz için doğru olan kararı biz biliyoruz” diyerek siyasi söylem oluşturan dernek başkanı Neşe Karahan’a tepki gösterdiklerini söyledi.

Bizim Artvin Derneği Başkanı Mehmet Ali Ergül tepki açıklamasında; “ Sayın Bayraktutan parlamentoda seçilmiş bir milletvekili ve bir hukukçu olarak Artvin’i ve Türkiye’yi temsil eden önemli bir makamdadır ancak böylesine önemli bir makamı temsil eden birisinin o makamın gerektirdiği sorumluluktan ve birleştiricilikten uzak kin ve öfke yüklü açıklamaları önceden de Artvin’imize zarar getirmiştir bugünde zarar getirir.

Bu zararı biz 16 Şubatta hep beraber yaşadık. Bayraktutan’ın bu süreçteki provokatif ve ikicilikli tavırlarına hep birlikte şahit olduk ve bu tavırlar sonucu Artvin’de neler yaşandığını da iyi biliyoruz. Zorla işyeri kapattırmalar, vatandaş fişlemeler, mahalle baskıları ve ayrıştırmalar sonucu Artvin derin yaralar almıştır. 40 yıllık dostlukların arasına kin ve nefret girmiştir. Çok şükür ki Artvin kısa sürede üzerine oynanan oyunu görmüş ve buna karşı tavrını net bir şekilde koymuştur. Bu süreçte sayın Bayraktutan’ın ve örgütünün eylemleri hafızalarda canlıdır. 16 Şubat 2016 eylemlerinde halkı güvenlik güçlerinin önüne bırakarak kendilerinin ortadan kaybolması, ekonomik durumu iyi olmayan esnafa zorla dükkanları kapattırılırken kendi örgütünün eski ve şimdiki il başkanlarının kendi işyerlerini açık tutup satışa devam etmeleri kamuoyunun gözünden kaçmamıştır ayrıca Bayraktutan’ın Artvin’de hain ve katil ilan ettiği Eti Bakır A.Ş.’ nin Murgul’da yapımını tamamlayıp 2014 Mart ayında CHP Belediyesine hediye ettiği konukevi açılışına tüm CHP kadrolarıyla katılarak şirkete teşekkür plaketi vermesi de yine kamuoyunun gözünden kaçmamıştır. Sonuç olarak dememiz şudur ki Artvin için önemli ve hassas bir konuda toplumun samimi kaygılarını istismar ederek toplumda ayrıştırma, kin ve öfke yaratarak oy devşirme çabaları kimseye fayda sağlamaz. Sayın Bayraktutan da bu tavırları ile gün geçtikçe toplumdaki saygınlığını ve itibarını hızla kaybetmektedir. Kendisine tavsiyemiz bir an önce bu şehrin ve ülkenin seçilmiş bir milletvekili olarak bir parlamentere bir hukukçuya yakışır şekilde bu davayı parlamento ve hukuk çerçevesinde kırmadan dökmeden savunmasıdır

Neşe hanıma gelecek olursak kendi her basın açıklamasında defaatle belirttiği “biz siyasi bir oluşum değiliz her görüşten insan bu çatı altında savunma yapıyor” diyerek derneğinin siyasallaşmadığını savunuyordu ancak son yaptığı açıklamada “Referandum öncesi ilimiz için doğru olan kararı biz biliyoruz” söylemi aslında derneğin ağırlıkla CHP ve diğer sol örgütlerin arka bahçesi olduğu eleştirilerini haklı çıkarmıştır.

Bizde kendisine buradan şunu söylüyoruz merak etmeyin bizlerde sizin 16 Şubat ve ertesi günlerde polis kardeşlerimiz için esnafa “bunlara yemek vermeyin, su vermeyin derken kirada oturan polis kardeşlerimizin ev sahiplerine baskı yaparak evlerinden kapı dışarı attırırken, bu memlekette Alman ajanlarının, HDP’li milletvekillerinin, yöneticilerin iştahını kabartan zeminler yaratıp onların bu şehri savaş alanına çevirmelerini sağlarken, “direniş Artvin’den başlıyor tüm Türkiye’ye yayılıyor” çığlıkları atarken aslında bizlerde sizin bu memleket için düşüncenizin ve kararınızın ne olduğunu çok iyi gördük ve çok iyi biliyoruz son olarak Artvin kardeştir Artvin’i kimseye böldürtmeyiz diyoruz. ” şeklinde ifadelere yer verdi.

Etiketler: » » » » »
Share
2664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?
#

Ergül’den Bayraktutan Ve Karahan’a Tepki” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Sayın Ergün’ün dediklerine bir Yusufelili olarak aynen katılıyorum.Sözde Artvin derneği olduğunu iddia eden ”Yeşil Artvin”adlı oluşum sadece Artvinli solcuları temsil eder çünkü yaptığı bozguncu,provakatif eylemler bu oluşumun ne olduğunu bize söylüyor Artvinli sağcılar bu ayrımcı diktatörist söylemlerden uzak olmalıdır bu gibi bölücü akımlardan kaçınmak zorundadır.