logo

Ensar Vakfı’ndan CHP’li Belediye Meclis Üyelerine Cevap

Ensar Vakfı Artvin Şube Başkanı Tamer Yıldırım, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP’li Belediye Meclis Üyeleri tarafından Ensar Vakfı Artvin Şubesi’nin adının kullanılarak ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

 

Ensar Vakfı Artvin Şube Başkanı Tamer Yıldırım yaptığı açıklamada; “ Son günlerde Artvin yerel basınında Ensar Vakfımızın adı kullanılarak yapılan yanlı(ş) haber ve yorumlara ilişkin açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır. Bu minvalde;

1-Artvin Basınında son Belediye Meclis toplantısına ilişkin yapılan haberlerde CHP’li Meclis üyesi Sinan Saraç’a ait olan ve Artvin Belediyesi’nin son 2 yıldır Ensar Vakfına bastırdığı duvar takvimlerinden bahisle birtakım iddialar geçmektedir. Şunu hemen belirtelim ki ne Ensar Vakfı Genel Merkezi’nin nede Artvin Şubesi’nin nede bir başka şubesinin takvim basma gibi bir çalışması geçmişte de günümüzde de bulunmamaktadır.  Aynı zamanda belediye başkanımız ile yapılan görüşmede kendisinin takvimin Ensar Vakfı ile ilgili olmadığını o toplantıda ifade etmiş, hatta  sözkonusu takvimi hazırlayan şirketin sorumlusunu arayarak yanlışıuyarmış olmasına rağmen konu eksik ve çarpıtarak yayınlanmıştır. Haber tamamen hayal ürünüdür. Haberde isimleri geçen kişiler böyle bir ifade kullandılarsa bu yanlış beyanlarını düzeltmeleri dürüstlüklerinin bir gereğidir. Aksi takdirde yasal haklarımızın saklı olduğunu bilmelerinin gerekliliğini ifade ederiz.

2-Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleşen Vakfımızın 37. Genel Kurulu ile ilgili haberlerde, Cumhurbaşkanımızın bazı ifadelerinin çarpıtılarak sunulduğu ve Artvin kamuoyunu yanlış yönlendirildiği tarafımızdan görülmektedir. O genel Kurula Artvin Şubesini temsilen katılan biri olarak Artvin halkını sağlıklı bilgilendirmek görevimizdir. Orada cumhurbaşkanımızın kullandığı “yavru geziciler” ifadesi bağlamından koparılarak sunulup Artvin halkına söylenmiş bir söz gibi haberleştirilmesi doğru değildir. Kullanılan ifadelerde Artvin halkı kastedilmemiş dışarıdan Artvin’e gelerek provakatif eylemler yapmak isteyen ve Artvin halkından yüz bulamayanlar kastedilmiştir. Çünkü cümlenin devamında Cumhurbaşkanımız “onların Artvin halkından umduklarını bulamadıklarını” belirtmiştir. Bir Artvinli gözüyle konuşmayı canlı dinlemiş biri olmam hasebiyle bu açıklamayı yapmak bir vecibe olmuştur.

Vakfımız toplumun manevi ihtiyaçlarını giderecek sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerine 37 yıldır olduğu gibi bilimsel temellerde sürdürmeye devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Share
2050 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?