logo

Ensar Vakfı Kültür Hizmetlerine Devam Ediyor

 

Artvin’de 3 yılı aşkındır Şubesi Bulunan Ensar Vakfı “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” adı ile kişisel gelişimci Sıtkı Aslanhan’ın katılımı ile Artvin halkına stand up tarzında bir gece yaşattı.

Programa Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar, Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak,  Daire amirleri, Üniversite Rektör Yardımcıları ve kalabalık bir halk kitlesi katıldı.

Program şube başkanı Tamer Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. Yıldırım konuşmasında; “ülkemizin manevi dinamiklerini zenginleştirecek eğitim faaliyetleri yapmak gayesi ile kurulan vakfımız 1979 yılından beri ülke genelinde hizmet vermektedir. Bizler bedeli ne olursa olsun Müslümanca yaşamanın haysiyetine talip bir nesil yetiştirme arzusundayız. Bu amaçla bu yıl Artvin Çoruh üniversitesi erkek öğrencilerin barınma sorununa alternatif oluşturacak 50 yatak kapasiteli misafirhanemizi hizmete açtık. Bu yurdun tadilat ve teşrifatında bizleri destekleyen Milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya teşekkür ediyoruz. Kadim geleneklerimizi yaşatacak Hat Sanatı, Ebru ve ney üfleme kurslarımız başlamış durumda. Lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik değerler eğitimi ve gezileri düzenlemekteyiz. Bu tür faaliyetlerde bizleri destekleyen Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve Gençlik Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra sahneye gelen Sıtkı Aslanhan ise akıcı ve eğlenceli bir sunum ile salonu dolduranlara çocuk ve gençlik yetiştirmede yapılan yaygın hataları ve bunlardan nasıl kurtulunması gerektiğini anlattı.

Share
750 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?