logo

Engelsiz Yaşam Merkezi ve İçme Suyu Tesisi Açılışı Yapıldı

Şavşat’ta Engelli vatandaşlara hizmet verecek Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilçenin yıllarca içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu tesisinin açılışı yapıldı.

Vali Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, ilçe kaymakamlığı, ilçe belediyesi ile bazı işadamlarının katkılarıyla modernize edilen Engelsiz Yaşam Merkezi binasını hizmete açtı.

Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Nurbay Usta,  burada yaptığı konuşmasında, ilçede 563 engelli vatandaşın yaşadığını belirterek,  derneğin ise 34 üyesi bulunduğunu söyledi.

Merkezin açılmasında ve modernize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Usta, yetkililerden 6 adet akülü tekerlekli engelli aracı, bilgisayar, projeksiyon cihazı ile futbol maçlarını izlemek için Digitürk istedi.

Bunun üzerine Vali Cirit, AK Parti Milletvekili Kışla ile Artvinli işadamı Adem Yılmaz ise her zaman engelli vatandaşların yanlarında oldukların belirterek, söz konusu ihtiyaçların karşılanacağı sözünü verdi.

Şehir Merkezi İçme Suyu Tesisi Hizmete Açıldı

İlçedeki programının son kısmında Vali Cirit, Şavşat Belediyesince yaklaşık 6 ay gibi kısa sürede yaptırılan ve ilçenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan içme suyu şebekesi tesisini hizmete açtı.

Yavuzköy köyünün yaklaşık 2 bin rakımlı Nazlıkara mevkiinden 9 kilometre hat çekilerek ilçenin Yeni Mahallesindeki Belediyenin içme suyu şebekesi tesisine getirilen içme suyu törenine, Vali Cirit’in yanı sıra AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu ile vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 50 bin kişinin su ihtiyacını karşılayacağı belirtilen tesisin saniyede 40 litre kapasiteye sahip olduğu ve 80 bin liraya mal olduğu belirtildi.

İlçedeki yoğun programını tamamlayan Vali Cirit, geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

Share
479 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?