logo

Engelli Vatandaşlar Kafkasör’de Aile Haftası’nı Kutladı

Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce her yıl 15–21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Aile Haftası etkinlikleri kapsamında engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik şenlik düzenledi.

Artvin merkeze 8 km uzaklıktaki 1200 rakımlı Kafkasör Yaylası’nda düzenlenen şenliğe Vali Kemal Cirit ve eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Piknik havasında geçen şenliklerde katılımcılar halay çekip horon teperek güneşli havanın tadını çıkardı. Şenlikte yapılan halat çekme ve çuval ile koşma yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Düzenlenen yarışmalarda birinci olan çocuklara uçurtma hediye edildi.

Etkinliğe katılan Vali Kemal Cirit ve eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi engelli vatandaşlar ve aileleriyle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Program kapsamında Hopalı yöresel sanatçı Aydoğancan konser verirken, etkinlik akşam saatlerinde sona erdi.

Vali Cirit program sonrası yaklaşan Kafkasör Festivali nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu. Artvin Belediye Başkanlığı’na ait sosyal tesisleri de gezen Vali Cirit, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan’dan bilgi aldı.

AVBM

Etiketler: » » »
Share
1219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?