logo

Engelli Öğrencilerin Büyük Başarısı Alkışlandı

Arhavi’de Engelliler Haftası kutlama programı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.  Programda engelli öğrenciler davetliler ve protokol tarafından uzun süre alkışlandı.

10-16 Mayıs tarihleri arasını kapsayan Engelliler Haftası Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda düzenlenen program ile kutlandı.

Programa Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkan V. Tahsin Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Okul Müdürü Süleyman Hilmi Güney, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

FSM İlk ve Ortaokulu’nun çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Özel Eğitim Sınıfı Velisi Songül Yokuş yaptı. Okul öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Ardından Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri tarafından sunulan gösteriler izleyenler tarafından çok beğenildi.

Okul öğrencileri arasında düzenlenen “Engelime Bir Elde Sen Ver” konulu resim ve afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri ilçe protokolü tarafından verildi. Müzik öğretmeni Yeşim Kılıçoğlu’nun hazırlamış olduğu müzik dinletisi, okul öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu işaret dili video klip gösterimi beğeniyle izlenildi. Özel Eğitim Sınıfının  annelerine hediyelerini sahnede kendi çocuklarının vermesi davetliler ve protokol tarafından uzun süre alkışlandı.

Program ilçe protokolünün engelli öğrenciler tarafından yapılan resim sergisini gezmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?