logo

Emel Öğretmenin Davası 6 Haziran’a Ertelendi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınan Artvin’de görev yapan öğretmen Emel Meriç’in ilk duruşması tamamladı.

8 aydır adaletin bir önce tecelli etmesi için bekleyen Emel Öğretmen, 15 Temmuz sonrası ‘suç ve suçluyu övmek’ suçlarından hakim karşısına çıktı.

Eğitim Sen Başkanı Köksal Gümüş, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan Hakları Merkezi Başkanı Avukat İzzet Varan ile çok sayıdaa siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriArtvin Adliye Sarayına gelerek Emel öğretmeni yalnız bırakmadılar.

Duruşmayı dinlemek için gelen vtandaşlar adliyeye polis aramasının ardından alındı. Duruşma sonrası hakim davayı 6 Haziran erteledi.

Adliye çıkışı açıklamalar yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş, “Üyemiz Emel Meriç sosyal paylaşımından dolayı açığa alınmıştı. Bugün duruşması vardı. Duruşması 6 Haziran’a ertelendi. Bunun herhangi bir hukuksal dayanağının olmadığını düşünüyoruz. Bugün karar bekliyorduk. Bizim için hayal kırıklığı oldu” dedi.

Eğitim Sen Avukatı Mahmut Erdem de yaptığı açıklamada ara kararın hukuki bir dayanağının olmadığı kanısında olduklarını belirterek, “Müvekkilimiz, sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu kabul etmişti. Buna rağmen karar verilmemesi mağduriyetinin devamına neden oldu. Geciken adalet adalet değildir. Hakimlerin korku atmosferinden etkilendiği kanısındayız” diye konuştu.

Share
3198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?