logo

reklam

Emel Öğretmen 358 Gün Sonra Mesleğe Geri Döndü

Artvin Eğitim Sen Üyesi, Rehber Öğretmen Emel Meriç, 358 gün sonra mesleğe iade edildi. 

Artvin Eğitim Sen Yönetim kurlu üyesi, Hukuk Sekreteri Rehber Öğretmeni Emel Meriç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle 22 Temmuz 2016 tarihinde açığa alınmıştı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ortaya çıkan görüntüler ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ihbar üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğünce idari soruşturma başlatılmış ayı zamanda da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu.

Yapılan idari soruşturma kapsamında ilimiz Ayhan Şahenk Mesleki ve Tekin Anadolu Lisesi Rehber öğretmeni Emel Meriç meslekten uzaklaştırılmıştı. İlk olarak üç aylık uzaklaştırma alan ve ardından iki ay daha uzaklaştırma alan Emel Öğretmen OHAL gerekçesiyle toplamda 358 gün görevden uzaklaştırılmıştı.

İdari soruşturmanın ardından savcılığa yapılan suç duyurusu nedeniyle deüç mahkemeye çıkmış, üç mahkemede ertelenmişti. Son mahkeme günü olan 15 Eylül 2017 tarihi öncesi idari soruşturma tamamlanmış, Emel Öğretmenin göreve geri dönmesine karar verildi. Yapılan açıklamada idari soruşturmanın tamamlandığı açıkta kalmasına bir dayanak bulunmadığı gerekçesiyle 358 gün sonra Emel Öğretmen çok sevdiği mesleğine geri döndü. Adli soruşturması devam eden Emel Öğretmen Artvin Valiliğince göreve başlayabilir yazısı kendisine teslim edildi. Bu süreçte Emel Öğretmen Artvin halkından büyük destek almış, adliye kapısı çok sayıda destekleyeniyle dolmuştu. 12 yıl öğretmenlik yapan Emel Öğretmen bunun 8 yılını devlette geçirmiş, ilimiz eğitimine çok sayıda katlılar sağlamıştı.

Share
2298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?