logo

Emekli Bankacı Son Yolculuğuna Uğurlandı

31 Mayıs Pazar günü kendisinin kullandığı özel araç ile Erzurum’a giderken kaza geçiren ve hayatını kaybeden Servet Hamzaoğlu için Artvin Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. Ardından Şara Mezarlığı’nda kalabalık bir cemaatle toprağa verildi.

Erzurum’da okuyan kızının mezuniyet törenine katılmak için eşi, kızları ve baldızı ile birlikte yola çıkan Servet Hamzaoğlu, Yusufeli Demirkent köyü civarında tünel çıkışında kaza yapmış ağır yaralı olarak araçtan çıkarıldıktan sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Kazadan diğer aile bireyleri yaralı olarak kurtulmuştu.

Gözyaşları İçinde Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı

2 Haziran Salı günü (dün)  Artvin Merkez Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Artvinliler adeta akın etti. Cenaze namazına Artvin Valisi Kemal Cirit, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Başkanı Demirhan Elçin, Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, siyasi parti temsilcileri, ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namazı emekli imam Kadir Seçgin kıldırdı. Namaz sonrası cemaatten helallik alındı.

31 Mayıs Pazar günü Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde öğrenim gören kızı İpek Hamzaoğlu’nun mezuniyet törenine katılmak için eşi, kızları ve akrabaları ile yola çıkan 56 yaşındaki Servet Hamzaoğlu’nun kullandığı otomobil demir direğe çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Mezuniyet töreni Kabusa dönem genç kız bu gün gözyaşlarıyla babası Servet Hamzaoğlu’nu toprağa verdi. Cenazeye Artvin Devlet Hastanesinde tedavi gören eşi Canan Hamzaoğlu ile kızları 15 yaşındaki İzel ve 18 yaşındaki İrem,  katılamazken aileden sadece İpek Hamzaoğlu vardı. Babasını gözyaşları ve dualarla toprağa veren üniversite öğrencisi İpek Hamzaoğlu’nu arkadaşları teselli etti.

Artvin’in sevilen simalarından emekli bankacı Servet Hamzaoğlu(56), Artvin Şara Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazeye çocuklarının okul arkadaşları da yoğun katılım gösterdi.  Hamzaoğlu için defin sonrası Kuran’i Kerim okundu, dua yapıldı. Mezarlık çıkışında ağabeyi Selçuk Hamzaoğlu ve aile yakınları taziyeleri kabul ettiler.

 

Etiketler: »
Share
2378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?