logo

Emekli Astsubay Ömer Esen Toprağa Verildi

Emekli Astsubay Ömer Esen 82 yaşında hayata veda etti.  25 Ekim 2015 tarihinde evinde vefat eden Essen 26 Ekim Pazartesi Günü Artvin Merkez Camii’nde ikindiye müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şara Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Emekli Başçavuş Ömer Esen’e askerlere karşı olan babacan tavırlarından dolayı gönüllerin paşası olarak tanındığını anlatan Erol Çağal; “Benim askerlik yaptığım yıllarda Merhum Ömer Esen orada Astsubay Başçavuştu. Acemi askerlerin babasıydı. O zaman orada Süleyman Aksoy adında bir  Artvinli Albay’da görev yapıyordu. Bende o yıllarda askerdim. Ayrı yerlerde olmamıza rağmen mutlaka halimizi hatırımızı sorardı.  Sohbeti, sözü, yüreği güzel bir insandı. Allah rahmet eylesin” dedi.

Emekli Öğretmen Nahide Ural(Esen) ile evli olan Ömer Esen’in cenazesine Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kore Gazisi Ahmet Sezgin, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt.  AKP Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak ve Artvin halkı katıldı.  Artvin post olarak merhuma Allah’tan Rahmet ailesine sabırlar diliyoruz.

 

Etiketler: » » »
Share
766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?