logo

reklam

Elektrik Kesintilerinden Haberiniz Olsun

Planlı elektrik kesintilerinden haberdar olamıyorum diyen Artvin halkına bir önemli haber geldi. Planlı elektrik kesintilerinden haberdar olmak artık daha kolay olacak. Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Bölümü yaptığı açıklama ile planlı elektrik kullanımından anında haberdar olunmasının yolları anlatıldı. Cep telefonunuza indireceğiniz basit bir uygulama ile yapılacak olan tüm planlı kesintilerinden haberdar olabileceksiniz.
Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Bölümü Artvin halkını rahatlatan açıklamasında; “ Planlı Elektrik Kesintilerinden Haberdar Olmak Artık Daha Kolay. Çoruh EDAŞ olarak elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Gümüşhane illerindeki tüketicilerimiz, akıllı telefon uygulamasını kullanarak planlı elektrik kesintilerinden haberi olabilecek. Google Play ve App Store marketlerden indireceğiniz ücretsiz bir uygulama olan “Planlı Elektrik Kesinti Uyarı” programını telefonlarına yükleyen kullanıcılar Ülke ve dağıtım bölgemiz genelinde yapılacak olan planlı enerji kesintilerinden anında haberdar olmaktadır.

Tüketicilerimizin tedarikine sunulan elektrik enerjisinin kalitesini arttırmak ve oluşabilecek elektrik arızalarının önüne geçebilmek amacıyla bakım, onarım, yenileme ve kapasite artışı gibi yatırım çalışmaları esnasında yapılan planlı enerji kesintileri 48 saat öncesinden 444.9.186 çözüm merkezimiz, kamu kurum ve kuruluşları, yerel ilanlar, basın-yayın kuruluşları yoluyla ve www.coruhedas.com.tr web sitemizi ziyaret eden kullanıcılara duyurulmaktaydı.

Android ve App Store Mağazalarından indirilecek bu yeni ve küçük uygulama çalıştığında konumunuzu tespit ederek hangi elektrik dağıtım bölgesinde iseniz o bölgede yapılan planlı kesintiyle ilgili 48 saat öncesinden uyarı vererek kesintinin başlangıç ve bitiş zamanı, kesintinin nedeni belirtilmektedir.

Böylece mesken aboneleri, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, üretim yapan ticarethane ve sanayi kuruşları meydana gelecek olan bu tür kesintilere karşı daha hazırlıklı olacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Share
525 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?