logo

“Ekipler Canla Başla Çalıştılar, Teşekkürler”

Hekimoğlu: “Afet Boyunca Destek Veren Tüm Kurum Ve Kuruluşlarımıza Teşekkür Ederiz”

 

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Arhavi önemli bir Afet durumunu yaşadı. Afetin meydana geldiği bu bölgelerde özellikle Arhavi Kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesinin koordinasyonunda çalışmalara müdahale edildi. İlçede belediyeye ait iş makineleri ile özel şirketlere ait makinelerin yanında çevre il ve ilçe belediyelerin iş makineleri, devletimizin kurum ve kuruluşlarından iş makinesi ve ekipmanları ile anında müdahale edilmişti. 12 günün sonunda gece gündüz demeden, canla başla, gerek kendi ekiplerimizle gerekse ilçemize dışarıdan gelen iş makinelerini kullanan operatör ve şoför kardeşlerimizle birlikte yoğun bir çalışma içerisinde bulunduklarını söyleyen Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu; “Vatandaşların yardımına koşmak için her türlü çaba gösterildi. Afet Boyunca canla başla destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Hekimoğlu; “ Arhavi tarihinde görmediği büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya kalmıştır. Bu süreçte ilk günden son güne kadar gerek ilçemiz gerekse çevre il ve ilçeden gelen ekiplerle koordinasyon kurarak çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Kaymakamlığımız ve belediye olarak kurduğumuz kriz masası ile vatandaşların sorunlarını çözmede yardımcı olduk. Birçok iş makinelerimizle, gerek sitelerin içinde, gerek apartmanların önünde, gerekse iş yerlerinde, dere yataklarında, mahalle içlerinde, köprülerde, menfezlerde… Kısacası her yerde afetin izlerini ortadan kaldırmaya çalıştık. Selden ulaşılamaz denilen bölgelere kumanyalarla, türlü gıdalarla giderek vatandaşlarımıza yardımda bulunduk“ dedi.

Hekimoğlu; “Bu zor günümüzde afet süresince yanımızda birçok çevre belediyelerimiz yer aldı. Trabzon büyükşehir belediyesi, Rize Belediyesi, Giresun Belediyesi, İstanbul Kartal, Beylikdüzü ve Beşiktaş belediyeleri, Trabzon Ortahisar Belediyesi, Akçaabat Belediyesi, Araklı Belediyesi, Of Belediyesi, Çayeli Belediyesi, Pazar Belediyesi ve Fındıklı Belediyelerinin yanında,  Diyarbakır DSİ Bölge Müdürlüğü, Samsun İl Afad Acil Durum Müdürlüğü ve Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü, Artvin İl Özel idare, Arhavi ilçe özel idare gibi kurumlarımızda önemli destek sundular. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bunun yanında İlçemiz inşaat ve altyapı firmalarının; Ermiş İnşaat, Şahin Erkan İnşaat, Ataselim İnşaat, Er-Ka İnşaat, Hat-Pek, Isı kömür ve Altun inşaat gibi kuruluşlarımızın afet süresince önemli destekleri oldular bu firmalarımıza da teşekkür ederim.

 

Bu süre içerisinde elbette ki teşekkür etmem gereken diğer bir kurumda, mensubu olmaktan gurur duyduğum belediye çalışanlarımızadır. Selin başladığı ilk andan itibaren tüm iş makinelerimizle gece gündüz, yağmur çamur demeden emek yoğun çalışan personellerime teşekkür ediyorum.

Son olarak da sel nedeniyle afetten zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz her türlü yaralarını saracaktır. Mağdur olan vatandaşlarımızın sorunlarını sorun bilip ilgili kurumların çalışmaları devam etmektedir. Tekrar geçmiş olsun, Allah bir daha böyle bir afeti yaşatmasın“ dedi.

Share
855 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?