logo

reklam

Ekinci Merkez Sağa Çağırdı !

Eski Orman Bakanı Ekinci’den Merkez Sağda birleşme önerisi

 

Ekinci, “Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi.

Orman Eski Bakanı, 5 dönem milletvekilliği yapmış olan Hasan Ekinci Artvin’e geldi. Artvin’de bir dizi ziyaretlerde bulunan Ekinci, Demokrat Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret ederek eski partili arkadaşlarıyla da görüştü. Ziyarette Demokrat Parti Genel Sekreteri Ertan Küçükay ve Merkez İlçe Başkanı Niyazi Altuntaş’da hazır bulunurken, Ekinci’nin yanında şuan AKP’de bulunan bazı isimlerinde bulunması dikkatlerden kaçmadı. Görüşmede Demokrat Parti İl Başkanı Sevinç Yıldırım bulunmazken Ekinci, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin kötü gidişine CHP ve MHP’nin dur diyemeyeceğini ve çarenin Merkez Sağda Demokrat Parti çatısı altında toparlanmakta olduğunu ileri sürdü. Hasan Ekinci, yaptığı açıklamalarla merkez sağda yeni bir oluşumun olabileceği ışığını da yaktı.

Ekinci:”40 yıllık siyasetçiyim, Türkiye şu an yaşanan gelişmeleri bu 40 yıllık siyaset hayatımda görmedim” dedi.

Ekinci burada yaptığı açıklamada; “Türkiye çok büyük sıkıntılar içinde. Her gün ya bir asker şehit ediliyor, ya da polis şehit ediliyor. Hükümet PKK ya 2 yıl önce silahları gömün dedi. Bugün de gömülen silahlar depolardan çıkarılıp bize karşı sıkılıyor. Halk artık milli iradeyi belli etti. 7 Haziran sonrası AKP ye tek başına iktidar yolunu vermedi. O zaman koalisyon hükümeti kurmak durumundasın. MHP seçim meydanlarında halktan, iktidar olması için oy istedi. Şimdi ise iktidar olmak istemiyor. CHP istekli ancak bu sefer Cumhurbaşkanı yok olmaz diyor. Böyle bir ortamda siyaset geri planda kalır. Halkın iradesi ön plana çıkıyor. Halk da bize şunu söylüyor. Meydanı boş bıraktınız, size ihtiyacımız var. Merkez sağda oluşum olsun bizi bu kötü yönetim gösteren iktidardan kurtarın. Halk, vatandaş haklı Eski DYP ve DP ‘ye çok iş düşüyor. Merkez sağda yeni bir oluşum mutlak gereklidir. Bir an önce bu sağlanmalıdır. Onun için siyasete ara veren değerli arkadaşlarımızı göreve çağırıyorum” dedi.

Ekinci sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’de esnaf sıkıntıda, ekonomi sıkıntıda. Hükümet savaş durumu almış bekliyor. Savaş olan ülkeye turist gelmez, Türkiye’de turizm gelirleri çok düştü. PKK ile devamlı savaş halindesin. Ateş düştüğü yeri yakar her gün şehit veriyoruz. Şu an Türkiye yeni bir seçime giremez. Mutlaka ve mutlaka güçlü bir koalisyon hükümeti kurulmalıdır. Sayın Bülent Arınç, 12 saatte bir doğru söylüyor ve de cumhurbaşkanına duyuruyor. Sayın Arınç diyor ki “Bu zor şartlarda erken seçimi istemek vatanseverlik değildir” doğruda söylüyor. Tekerlek bir kere geri döndü mü artık ileriye gitmez. AKP de oylar düşüşe geçti ve bu artık ileriye gitmez. Onun için erken seçim yapılırsa AKP yine oy kaybına uğrayacaktır ki zaten halk da tekrar seçimi istemiyor.

Ben uzun zamandan beri Artvin’e gelememiştim. Artvin’e büyük özlem duyuyorum. Hem bu özlememi gidermek, hem de partilerimle, arkadaşlarımla bir araya gelip Türkiye meselelerini konuşmak için memleketime geldim. Merkez sağda yeni bir oluşumun sağlanması için adımlar atılması konusunda arkadaşlarımla görüş alışverişinde bulunmak istedim. Onun için buradayım. Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum” dedi.

Hasan Ekinci konuşmasını tamamlarken, Türkiye’nin kötü gidişine CHP ve MHP’nin dur diyemeyeceğini, ülkeyi doğru yola sokacak yapının Merkez sağda Demokrat Parti çatısı altında birleşme yapısından geçeceğini ifade etti.

Share
1133 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?