logo

“Eğitime Koşar Adım” Sloganıyla Atatepe’den Muğla’ya Koşuyor

Ahmet Uysal, Dünya’nın En Büyük Atatürk Heykelinin Bulunduğu Atatepe’den “Eğitime Koşar Adım” Sloganıyla Muğla’ya Koşuyor!

 

Ahmet H. Uysal, TEGV’li çocuklara eğitim desteği sağlamak üzere “Eğitime Koşar Adım” sloganıyla Dünya’nın en büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe’den koşusuna başlayarak Muğla’ya kadar Türkiye’yi boydan boya kat edecek.

Ahmet Uysal, çocukları eğitim ile kucaklayabilmek için Türkiye’yi boydan boya adımlayacak. Tam tamına 46 gün boyunca Anadolu’yu Artvin’den Muğla’ya kat edecek. Geçtiği yerlerde TEGV’in eğitim ışığıyla parlayacağı yepyeni hikâyeler ve anılar bırakacak. Aynı zamanda sosyal medya takipçilerinden destek olmasını isteyerek ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimle aydınlanması için bağış toplayacak. Uysal, bu özverili, sıcak ve yorucu çalışmasının sonunda 5 bin çocuğun nitelikli eğitim desteği almasını hedefliyor.

Eğitim Gönüllüsü Ahmet H. Uysal, koşusuna başlamadan önce Dünya’nın en büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe’den ulusal ve yerel basın yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

“Birazdan bu muhteşem nokta Atatepe’den yıllardır hayalini kurduğum koşuya başlayacağım. Atatürk heykelimizin yer aldığı Atatepe’den başlayıp Muğla’ya kadar koşacağım. Amacım Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın bütün Türkiye’yi kapsayan öğrenim birimlerine bağış toplamak. 46 gün sürecek koşum. 5 gün de bir dinleneceğim. Aşağı yukarı 6 ya da 7 Haziran gibi Muğla- Fethiye’ye varmayı planlıyorum. Toplam 14 ilden geçeceğim bu sürede. Artvin’den sonra Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya, Isparta, Denizli Ve Muğla. Bitiş Muğla’da olacak.

Yaklaşık Bin 645 kilometre yol kat edeceğim

TEGV’inde bütün Türkiye’yi saran birimleri var. Yolumuzun üzerinde 10’a yakın birimden geçeceğiz oralarda bir takım şenlikler yaparak çocuklarımızla buluşacağız. Günlük aşağı yukarı 40 kilometre koşacağım.

Eğitimde kendinize inanın kendinize güvenin bol bol hayal kurun hayallerinizin peşinde koşun. Eğitimde eşitlik çok önemli nitelikli eğitim çok önemli. TEGV’in faaliyetlerini desteklemenizi istiyorum.”

Ahmet Uysal Kimdir?

Ahmet H. Uysal 1972 de Adana da doğdu. İlköğrenimini İsmet İnönü İlkokulunda, Liseyi İstanbul Amerikan Robert Kolejinde okudu. İTÜ İnşaat Mühendisliği üzerine Boston College da Finans Yuksek Lisansı yaptı. Bir süre Amerika’da mühendis olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. 2000 yılından bugüne İstanbul’da yaşıyor, bir kaç değişik sektörde girişimci olarak yatırımlar yapıyor. Evli ve iki çocuk babası. Hayalleri, çocuk sevgisi ve eğitim sevdası onu TEGV ile tanıştırdı. TEGV bayrağını Siirt Pervari birimi için ilk Türk katılımcı olarak Kuzey Kutbuna taşıdı ve Kuzey Kutbu Maratonunu koştu.

Öte yandan, TEGV’in Rize birimi de Atatepe’ye gelerek bu anlamlı koşuyu gerçekleştirecek olan Uysal’ın yanında oldular.

Share
475 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?