logo

Eğitim-Sen Artvin Şubesi’nden Şiir ve Müzik Dinletisi

Eğitim-Sen Artvin Şubesi ve KESK’in düzenlemiş olduğu “Şiir Ve Müzik Dinletisi”dinleyicilerden bir kez daha büyük alkış aldı.

Artvin Eğitim Sen Şubesi üyesi öğretmenlerin emekleri ile düzenlenen dinleyicilere yoğun duygular yaşatan “Şiir Ve Müzik Dinletisi” nin ilki bu yıl 15 Nisan 2018 tarihinde yapılmıştı. Artvin halkı tarafından büyük bir beğeniyle izlenen gecenin ikincisi de geçtiğimiz günlerde düzenlenerek dinleyicilerden yine büyük bir beğeni kazanandı.

A. Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Şiir Ve Müzik Dinletisi’ ne Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Köksal Gümüş, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, ÖDP İl Başkanı Sercan Dede, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülşen Kurul,CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ayla Varan, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Yardımsevenler Derneği Şube Başkanı Yeşim Sancal, Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz, Kılıçkaya Beldesi’nin Son Belediye Başkanı Erdoğan Gazihan, 78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, CHP Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, Yazar Ömer Yerlikaya, CHP Genel Meclis Üyesi aday adayı veArtvin halkı katıldı.

Salonu dolduran müzik ve şiir severler 2018 yılının bitimine 3 gün kala dinledikleri türkü ve şiirlerle duygulandı.

Eğitim sen üyesi edebiyat ve müzik öğretmenlerinin Funda Yılmaz Sarı, Cihan Kalın, Osman Medetoğlu, Feyza Pınar Ercikti, Savaş Sarı, Çiğdem Yıldırım, Özkan Gürgen, Canan Aydın, Erhan Önen birbirinden güzel şiir ve türküleriyle, İlimizdeki müzik konulu her etkinlikte yer alan ilk akla gelen isimlerden Osman Medetoğlu Soner Özvar, Gökberk Kumaş ve Doruk Yıldırım enstrümanlarıyla eşlik etti.

Böylesine güzel bir geceyi büyük bir fedakârlıkla düzenleyen Eğitim Sen Üyesi öğretmenlere teşekkür eden Başkan Köksal Gümüş, “Eğitim Sen Artvin Şubesi olarak müzik ve edebiyat öğretmenlerimizden oluşan öğretmenlerimizin hazırladığı Türkü ve Şiir dinletisinin bu yıl yoğun istek üzerine, söz verdiğimiz gibi yıl içinde 2.sini yaptık. Aslında arkadaşlarımız yaptıkları programla söze gerek bırakmadılar.

Sözlerin en güzeli şiir ve türkülerle konuştular. Ben bunun üstüne bir şey söylemeyeceğim. 2019 yılına giriyoruz. Yeni yılın, hepimize, ilimize, ülkemize, tüm dünyaya, insanlara türkü ve şiir tadında umutlar getirmesini diliyorum. Kan gözyaşı, savaşların olmadığı, hiç kimsenin aç kalmadığı, barış içinde bir dünyada yaşamak dileğiyle, bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

Share
451 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?