logo

Dünya Hafızları Artvin’de Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Verdi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen “Ramazanı Şerif Ayında Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” programı kapsamında Artvin’e gelen 3 ünlü hafız Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Artvin Yeni Mahalle (İskebe) Merkez Camisi’nde gerçekleştirilen programa Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Cumhuriyet Başsavcısı Dr.Aydın Turhan, Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, kurum amirleri, hafızlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin İl Müftüsü Kemal Uçkun, Kur’an-ı Kerim’in Allah katından insanlığa sunulan en büyük lütuf ve aynı zamanda bir hidayet kaynağı olduğunu belirterek, “İnsanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran yüce ve kusursuz bir kaynak olan Kur’an-ı Kerim, bütün kitapların ve ilimlerin ana membaıdır” dedi.

Program başlamadan cemaate konuşan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ise şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na dünyanın 46 ülkesinden 82 hafızın katıldığı Türkiye IV. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması İstanbul’da yapıldı. Akabinde geçen sene dereceye giren, bu senenin finalinde yarışan hafızlarımızla ve Türkiye’mizdeki güzide hafızlardan bir karma yaparak 36 ilde Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programlarını Pazar gününden itibaren yapmaya başladık. Kur’an-ı Kerim’e karşı bizlerin sorumlulukları vardır. Bunların başında Kur’an-ı Kerim’e iman etmemiz, ikincisi Kur’an-ı Kerim’i okumamız, üçüncüsü de Kur’an-ı Kerim’i anlamamız gerekmektedir. Yani Cenab-ı Hakkın emirlerini ve nehiylerini iyi anlayıp ona göre kulluk vazifelerimizi yapmamız gereklidir. Ramazan-ı Şerif ayı Kur’an-ı Kerim ayıdır. Resülullah Efendimiz (s.a.v.) bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmaktadır: ‘Kur’an’sız bir kalp harap bir ev gibidir.’ O yüzdendir ki Kur’an-ı Kerim’i hakkıyla okumak, hakkıyla kavramak ve onunla hakkıyla amel etmek gerekmektedir. Bu program kapsamında daha önce Başka il ve ilçeleri de hafızlarımızla beraber ziyaret ettik akabinde de Artvin’deki programımızı icra etmek üzere buraya geldik.”

Filipinler’den dünya birincisi Muhammed Nezir Asgar, Kosava’dan dünya ikincisi olan Egzan İbrahim ve İstanbul İmam Hatiplerinden Beytullah Özdemir’in Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle Artvinlilerin gönüllerini fethettiler.

Etiketler: » »
Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?