logo

Dünya Çevre Gününde Yeşil Sahada Dostluk Maçı

5 Haziran Dünya Çevre günü münasebetiyle Artvinli gençlerden oluşan iki gurup yeşil sahada dostluk maçı yaptı.

Artvinli çevreci gençler iki ayrı takım kurarak dünya çevre günü münasebetiyle dostluk müsabakası gerçekleştirdiler. Artvin Sanayi Sitesi Yıldırım halı sahasında oynan maçta bir grup Hemelciler, diğer grupsa darbeciler yazılı formalarıyla müsabakaya çıktılar.  Müsabaka öncesi Darbeciler takım kaptanı Akın Dinler Hemelciler takım kaptanı Arda Çelik’e plaket verdi ve takım filamansını takdim etti.  Ardından iki takım kaptanı da birbirlerine başarılar dileyerek müsabakaya başladı.  Öten yandan gençlerin bu anlamlı davranışlarına destek vermek için müsabakayı Artvin’in tanınmış esnaflarından Ahmet Kaya, Anıl Pınar, Ufuk Ökdem, Cemil Yazan izledi.

Maça etkili başlayan taraf darbeciler oldu. Maçın ilk on dakikasında defans hattında Oktay ve Murat’la orta sahada Koray ve Adem’le rakip oyunu bozan darbeciler ilk 10 dakikada Akın Dinler’in iki güzel golüyle 2-0 öne geçti. Hemelciler takımı ikinci golün ardından müsabakaya biraz daha ağırlıklarını koymaya başladılar. Maçın ilerleyen dakikalarından sonra orta sahada Egemen, ilerde uçta Cenk ve Arda’yla etkili olan Hemelciler, Arda’nın iki güzel golüyle tabelayı 2-2’e getirmeyi başardı. Bul golden sonra günün yıldızlarından Akın dinlerin harika volesiyle öne geçen Darbeciler maçın ilk yarısını da 3-2 önde kapadı.

İkinci yarıda ilk 20 dakikada Darbeciler rüzgârı esti. Üst üste bulduğu gollerle 5-2 öne geçen taraf oldu. Maçın 50. dakikasından sonra yeniden oyuna ortak olmak isteyen Hemelciler üst üste buldukları atakları gole çevirerek, yeniden eşitliği sağladılar.  Bu dakikadan sonra Hemelciler adeta tek kale futbol oynamaya başladı ama darbecilerin defans oyuncusu Önder ve kalesinde devleşen Temel’i bir türlü geçemeyince maç 5-5 eşitlikle sona erdi.

Dostluğun kazandığı müsabakada çevreci gençler Artvin’in yeşilinin solmaması için her daim mücadele edeceklerini ifade ettiler.

Share
629 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?