logo

Dünden Bugüne Arhavi

Arhavi Birlik ve Dayanışma Derneği (ARBİDAD) Tarafından Anlamlı bir  Gece düzenlendi.Dünden Bugüne Arhavi’nin Konuşulup Tartışıldığı Geceye İlgi Yoğundu

Arhavi Birlik ve Dayanışma Derneği (ARBİDAD) tarafından anlamlı bir gece tertip edildi. Dernek üyelerinin organize edilen ve 1. Arhavi Birlik ve Dayanışma Günü olarak kabul edilen gece, dernek üyelerinin, davetlilerin ve ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Bayraktar Kültür Merkezi’nde yapılan ve dünden bugüne Arhavi’nin konuşulup tartışıldığı geceye Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’un yanı sıra başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, spor kulübü başkanı ve yöneticileri, meslek odaları ve oda başkanları, iş adamları, esnaflar ve ilçe halkı katıldı.

Gece saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divanın oluşturuldu. Arhavi Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Çorbacıoğlu, iş adamı Şadi Yıldızcan, Arhavi Belediyesi Basın-Halkla İlişkiler Müdürü Bilgi Özkara ve Edebiyat Öğretmeni Gülü Aydın’dan oluşan divan heyetinin yerlerini almasından sonra gece başlamış oldu. “Hedefleri birlikte koyalım, Arhavi’yi geleceğe birlikte taşıyalım” konulu gecenin açılış konuşması Arhavi Birlik ve Dayanışma Derneği (ARBİDAD) Başkanı Yaşar Kemal Uzunhasanoğlu yaptı. Dünyada tek başına mücadele edip başarıya ulaşmış ne bir kişi, ne bir aile, ne de bir şirket olmadığına vurgu yapan Dernek Başkanı Uzunhasanoğlu, ilçe olarak birlik ve dayanışma içinde olunamadığının altını çizdi. Dernek Başkanı Uzunhasanoğlu; “Bundan sonra sadece acılarımızı paylaşmak için değil; başarmak, kazanmak, daha iyi bir Arhavi ve gelecek için ARBİDAD aracılığı ile Arhavi için yeni adımlar atmak istiyoruz. Arhavi’nin ve Arhavilinin kaybedecek bir dakika zamanı yoktur. Artık Arhavi tek yumruk olmalıdır” dedi. Ardından ARBİDAD üyeleri, ilçe esnafı, dernekler, muhtarlar, meslek odaları ve siyasi parti temsilcileri tek tek söz alarak ilçedeki sorunları ve yapılması gerekenleri dile getirdiler. Gecede en son söz alarak konuşma yapanların sorularını cevaplayan Başkan Hekimoğlu’nun konuşması salonda bulunanlar tarafından büyük beğeni topladı. Konuşmaların ardından ilçenin ilerlemesine büyük katkı sunan kişilere, geceye gelenler tarafından plaket takdim edildi. Sonuç bildirgesi okunmasının ardından gece sonlandırıldı.

Sonuç Bildirgesi

  1. İlçemizin kalkınması ve geleceği için belediyenin, siyasi partileri, meslek odalarının daire ve kurumların uyum ve diyalog içerisinde çalışıp Arhavi ortak paydasında buluşmasının faydalı ve başarılı olacağı kanaatine varılmıştır.
  2. Bu diyalogu sağlamak için en az iki ayda bir bu ve benzeri toplantıların yapılması uygun görülmüştür. İlk toplantı ARBİDAD’ın sekretaryalığında Arhavi Ticaret Odası başkanlığı ve organizasyonu ile 30 Mayıs Cumartesi günü Saat: 20.00’da Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası’nın toplantı salonunda yapılacaktır.
  3. Toplantıya Arhavi Kaymakamı ve Belediye Başkanı başta olmak kaydı ile, siyasi başkanları, il genel meclis üyelerimiz, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarının katılımı ile yapılacaktır. Bu toplantıya katkı sağlayacağı düşünülen bu heyetin uygun gördüğü ilçe içerisinden veya ilçe dışarısından kişi ve kuruluşlarda toplantıya dahil edilecektir.
  4. Gerekli görüldüğünde Artvin Valimiz ve Artvin Milletvekillerimiz de bu toplantılara davet edilecektir.
  5. Her yıl Mart ayı içerisinde bugün yaptığımız gibi tüm Arhavi halkına açık birlik ve dayanışma günü düzenlenip yıl içerisinde yapılan faaliyetler ve çalışmalar siz değerli halkımızla paylaşılacak. Birlik beraberlik ve Arhavi’miz için çıktığımız bu yolda bize yol arkadaşlığı yapmayan bizi yarı yolda bırakanlar olursa da nu kişi ve kuruluşlar sizlerle paylaşılacaktır.
  6. ARBİDAD’ın başlattığı birlik ve beraberlik çağrısı amacına ulaşmaktadır.

Etiketler: » » » »
Share
1138 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?