logo

Dualar Hemşerimiz Cüneyt Yıldız İçin

Silahlı saldırı sonucu yaralanan Gürsü Belediye Başkanına başarılı ameliyat

Artvinlilerin yoğun olarak yaşadığı Bursa’nın merkez Gürsu ilçesinde AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, koruması Yener Şimşek ile birlikte makamında silahlı saldırıya uğradı. Saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen belediyede zabıta görevlisi olarak çalışan 1 kişi saldırının ardından kayıplara karıştı. Baba tarafından Artvin Ardanuçlu olduğu bilinen Gürsü Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın sağlık durumu ciddiyetini korurken, Yıldız, başarılı bir ameliyat geçirdi.

Hemşerimize silahlı saldırı

Bursa’nın Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ile koruması Yener Şimşek silahlı saldırıya uğradı. Her ikisinin de durumu ağır.

Edinilen bilgiye göre, AK Partili Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında makamında silahlı saldırıya uğradı.

Başçavuşluktan zabıta memurluğuna geçtiği öğrenilen F.B, zabıta müdürü olmak için başkanla tartıştı. F.B, silahla Başkan Yıldız’a ve makam şoförü Yener Şimşek’e ateş etti. Başkan başından, şoförü ise karnından yaralandı. Yaralılar hemen Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kaldırılırken, saldırgan zabıta memuru ise 10 plakalı araçla kaçıp kayıplara karıştı. Başkan Yıldız ve şoförünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Başarılı bir ameliyat

Ağır şekilde yaralanan Cüneyt Yıldız ile şoförünün sağlık durumları ciddiyetini koruyor. Artvinli hemşerimiz Cüneyt Yıldız’ın ameliyata tedavi gördüğü hastanede alındığı ve ameliyatın başarılı geçtiği öğrenildi.

Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, makamında silahlı saldırıya uğradı. Başından vurulan Yıldız’ın durumu ağır.

Bakan Ve Emniyet Müdürü Hastaneye Gitti

Kanlı saldırının ardından İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, hastaneye giderek polis ekipleri ve doktorlardan Başkan Yıldız’ın durumu hakkında bilgi aldı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da hastaneye giderek Başkan ve korumanın sağlık durumu hakkında bilgi aldılar. Ayrıca Bursa’da ve Gürsu’da yaşayan çok sayıda Artvinli ve Artvin STK temsilcileri de hastaneye akın ederek, Başkan Yıldız’ın durumu hakkında bilgi almaya çalıştıkları görüldü.

Hastaneye giderek Başkan Yıldız’a dua eden Artvinliler, hemşerileri Başkan Yıldız ve korumasının biran önce sağlığına kavuşmaları dilediler. Yaşam mücadelesi veren Başkan Yıldız’a sosyal medyadan da destek yağdı. Binlerce Artvinli de sosyal medyadan geçmiş olsun mesajları yazarak Yıldız’ın eski sağlığına kavuşması temennisinde bulundular.

Share
1285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?